سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی

سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان یکی از پر کاربرد ترین سبک ‌ها شناخته می ‌شود. که با توجه به سبک ‌های سنتی و محلی که در فرهنگ بومی هر منطقه وجود دارد؛ برای این سبک الهام گرفته می ‌شود. اگر بتوان به طور ساده ‌تر این موضوع را عنوان کرد؛ باید اینطور بیان کرد که فرهنگ ‌های گوناگون و متفاوت باعث به وجود آمدن سبک‌ های مختلفی در این زمینه شده اند.

مقدمه

 فرهنگ‌ هایی مثل انگلیسی، فرهنگ ‌های بومی ایرانی، ایتالیایی، آمریکایی و فرانسوی و… از سبک‌ های پر کاربرد و مطرح کانتری به شمار می‌ روند. حقیقت طراحی دکوراسیون داخلی و بنا، بر اساس مفاهیم سنتی و محلی هر کشور و منطقه انجام می ‌شود. هر یک از مناطق جغرافیایی با توجه به ویژگی ‌ها و شاخصه ‌هایی که دارند فرهنگ و سنت‌ های مختلفی را ایجاد می ‌کنند. این تفاوت ‌ها در فرهنگ و سنت ‌ها باعث می ‌شود تا در لوازم و اثاثیه ‌ای که درون منزل و یا ویلا ها وجود دارند و همچنین نوع چیدمان و دکور آن‌ ها،تفاوت به وجود بیاید.

 همانطور که سبک ‌های معماری در اقسا نقاط جهان با یکدیگر تفاوت‌ های بسیاری دارد. طراحی دکوراسیون داخلی نیز دقیقاً همان طور است. و هر کشور یا منطقه با توجه به فرهنگ و رسوم ؛ دارای دکوراسیونی اختصاصی برای خود است که با سایر نقاط دنیا تفاوت دارد.

 به عنوان مثال دکوراسیون داخلی منازل و ویلا های کشور های خاورمیانه و دکوراسیون داخلی منازل و ویلا هایی که در آمریکا قرار دارند را تصور کنید. و آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید. در این صورت شما می ‌توانید به راحتی تفاوت سبک ‌های طراحی دکوراسیون داخلی را متوجه شوید.همانطور که سبک ‌های معماری در اقسا نقاط جهان با یکدیگر تفاوت‌ های بسیاری دارد. طراحی دکوراسیون داخلی نیز دقیقاً همان طور است. و هر کشور یا منطقه با توجه به فرهنگ و رسوم ؛ دارای دکوراسیونی اختصاصی برای خود است که با سایر نقاط دنیا تفاوت دارد.

 المان ‌های سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی

 از جمله مهم ترین و اساسی ‌ترین المان‌ هایی که در سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد؛ می ‌توان به، به کارگیری از مصالح و متریال های طبیعی در این سبک اشاره کرد. البته نکته‌ ای که در مورد این سبک حائز اهمیت است، این است که سبک کانتری برای افرادی که به دنبال تجمل گرایی در دکوراسیون داخلی ویلا و منازل خود هستند، گزینه مناسبی به شمار نمی ‌رود. زیرا این سبک تجمل‌ گرایی خاصی از خود نشان نمی ‌دهد.

 متریال های مورد استفاده سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی

 متریال و مصالحی که سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی از آن ها استفاده می ‌کند. شامل متریالی مانند چوب است. و یا سایر مصالحی که با توجه به منطقه مورد نظر در دسترس است. و اختصاص به همان منطقه دارد نیز می ‌تواند برای طراحی و دکوراسیون داخلی به این سبک کاربرد زیادی داشته باشد. این موضوع باعث شده است تا افرادی که در فضایی که با این سبک طراحی شده است که احساس آرامش بیشتری داشته باشند. زیرا تمام متریال ها برای آن ها آشنا است. و می ‌توانند به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنند.

 این گونه متریال ها و مصالح می ‌توانند به راحتی در افراد حس نوستالژی بودن را برانگیزند. به وجود آمدن این احساس در افراد می ‌توانند باعث ایجاد حس آرامش در آن ها شود. زیرا حس نوستالژی بودن با آرام بودن افراد رابطه مستقیمی دارد.

 

سبک شناسی دکوراسیون داخلی ویلا های شمال کشور
حتما بخوانید:

 ویژگی‌ های سبک کانتری

سبک کانتری در طراحی دکوراسیون قادر است محیطی دوست داشتنی، راحت، گرم، دلنشین و دنج برای ساکنان ویلا و یا منازلی که با این سبک طراحی شده‌اند به ارمغان بیاورد. از ویژگی ‌های مهمی که در این سبک می ‌توان مشاهده کرد؛ این است که سبک کانتری به راحتی می ‌تواند حس زیبایی شناختی را نشان دهد.

 از ویژگی ‌های مهمی که می ‌توان از آن ها برای سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی نام برد. این است که در این سبک معمولاً از اسباب و اثاثیه و وسایل ساده و طبیعی برای به وجود آوردن احساسات فوق‌العاده‌ ای استفاده می‌ کنند.

 شاید استفاده از وسایل ساده و طبیعی دلیل جالب و منحصر به فرد بودن سبک کانتری در بین سایر سبک‌ های طراحی دکوراسیون داخلی باشد. شاید استفاده از وسایل ساده و طبیعی دلیل جالب و منحصر به فرد بودن سبک کانتری در بین سایر سبک‌ های طراحی دکوراسیون داخلی باشد.

 چیدمان وسایل در سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی

 با توجه به مواردی که تاکنون عنوان کرده ‌ایم؛ متوجه شده ‌اید که سبک کانتری تابع فرهنگ و سنت هر منطقه است. و با توجه به آن ها شکل می ‌گیرد. در نتیجه چیدمان وسایل در سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی با توجه به فرهنگ و اصالت هر منطقه می ‌تواند با مناطق دیگر فرق بسیاری داشته باشد.

 در ادامه مقاله تعدادی از این سبک ‌های کانتری را با توجه به مناطق جغرافیایی و فرهنگ افرادی که در این مناطق حضور دارند برایتان به اختصار توضیح می ‌دهیم. تا با آن بیشتر آشنا شوید.

 سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

 از جمله سبک‌ های زیبا و پر کاربرد در طراحی دکوراسیون داخلی می ‌توان به سبک کانتری فرانسوی اشاره کرد. در این سبک می ‌توان بدون محدودیت از لوازم و اکسسوری های مختلفی برای تزیین ویلا و یا منزل استفاده کرد. این موضوع باعث شده است تا هنر دوستان علاقه زیادی به سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی از خود نشان دهند. این سبک می ‌تواند حال و هوا و فضای رمانتیکی را در افراد به وجود بیاورد.

 از ویژگی ‌های مهمی که در این سبک به چشم می ‌خورد و باعث جلب توجه می ‌شود؛ استفاده از رنگ ‌های درخشان و ژرف است.از ویژگی ‌های مهمی که در این سبک به چشم می ‌خورد و باعث جلب توجه می ‌شود؛ استفاده از رنگ ‌های درخشان و ژرف است.

سبک کانتری ایرانی

 سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی در ایران مورد کم ‌لطفی طراحان و معماران واقع شده است. اما با وجود این موضوع باز هم می‌ توان از آن به عنوان یکی از زیبا ترین دکوراسیون ‌های داخلی در سطح جهان نام برد. که می ‌توانند از نظر زیبایی شناسی منحصر به فرد و فوق العاده باشد. از ویژگی‌ های مهم این سبک در دکوراسیون داخلی ایرانی هماهنگی و ترکیب عالی سادگی و زیبایی همزمان با یکدیگر است. محاسبات دقیق، طراحی عالی، ایوان‌ های زیبا و بلند و…. همگی باعث به وجود آمدن سبک زیبای سنتی ایرانی می‌ شوند.

 

پارامترهای حرفه‌ای برای محوطه سازی ویلا در استان‌های شمال
حتما بخوانید:

 سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

از ویژگی ‌های اساسی و مهم  در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی می ‌توان به، به وجود آوردن فضای راحت و آرام اشاره کرد. زمانی که برای تزیین ویلا و یا منازل خود از دکوراسیون ‌های داخلی به سبک انگلیسی استفاده می ‌کنید، در فضای مورد نظر شما معمولاً الگو ها و طرح‌ های گلدار چوبی و مواردی شبیه به آن باعث جلب توجه و نظر افراد می‌ شود. در اینگونه دکوراسیون ‌های داخلی کاغذدیواری ‌هایی را مشاهده خواهید کرد که نقش و طرح و الگوی جذابی دارند. طرح و نقش کاغذ دیواری‌ ها معمولاً در این گونه دکوراسیون داخلی با طرح و نقش قالی‌ ها و فرش ‌هایی که در ویلا و یا منازل خود استفاده کرده ‌اید هماهنگی دارند.

 به بیان دیگر شما زمانی که از این نوع طراحی دکوراسیون داخلی برای زیبا سازی ویلا ها و یا منزل خود استفاده می ‌کنید؛دنیایی از رنگ را به ویلا و یا منزل خود را هدیه می ‌دهید. همچنین فضایی که در آن از سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی استفاده کرده ‌اید پر از اسباب و اثاثیه و اشیای هنری و قدیمی است.

 نکته

 در سبک کانتری انگلیسی استفاده از سنگ باعث می ‌شود تا فضای خانه و یا ویلا ی شما یک فضای گرم، آرام و پر از احساس امنیت باشد. به بیان دیگر مهم ترین چیزی که این سبک بر روی آن تاکید می ‌کند راحتی فضای داخلی ویلا و یا منزل شما است.

 از جمله ویژگی‌ های دیگر سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی می‌ توان به بکارگیری از عناصر طبیعی و همچنین طبیعت در آن اشاره کرد. افراد زیادی هستند که از این ویژگی احساس لذت و رضایت می ‌کنند. طراحی دکوراسیون داخلی ژاپنی از جمله سبک ‌های جالب و جذاب محسوب می ‌شود. تا حدی که افرادی که در خارج از ژاپن نیز سکونت دارند علاقه ‌مند به استفاده از این طرح هستند. چیزی که باعث جذابیت و محبوبیت این سبک در بین افراد می ‌شود سادگی موجود در عناصر طراحی داخلی آن است.سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی

 سبک کانتری ژاپنی

 طراحی دکوراسیون داخلی ژاپنی از جمله سبک ‌های جالب و جذاب محسوب می ‌شود. تا حدی که افرادی که در خارج از ژاپن نیز سکونت دارند علاقه ‌مند به استفاده از این طرح هستند. چیزی که باعث جذابیت و محبوبیت این سبک در بین افراد می ‌شود سادگی موجود در عناصر طراحی داخلی آن است. این آثار شامل میز های کوتاه، تمیزی فضا و درب های کشویی هستند؛ که می ‌توانند به راحتی بیانگر و نشانگر سبک ژاپنی در طراحی دکوراسیون داخلی باشد.

 در فضای ورودی زمانی که با استفاده از این سبک طراحی می ‌شود، معمولاً از عناصری مانند چوب بامبو که ظاهری ساده دارد بهره می ‌گیرند. از جمله ویژگی ‌ها و شاخص ‌هایی که در سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی ژاپنی به چشم می‌ خورد ،استفاده از نور طبیعی در این دکوراسیون است. رنگ قالبی که از آن در این سبک بسیار استفاده می ‌شود، رنگ قهوه‌ ای است. زیرا این رنگ هماهنگی خاصی با رنگ چوب و یا بامبو دارد.

 سبک کانتری ایتالیایی

طراحی دکوراسیون داخلی ایتالیایی با نام دیگری نیز معروف است. نام دیگر آن سقف به سبک توسکانی است. این نوع دکوراسیون داخلی طرفداران و علاقه مندان زیادی در سطح جهان دارد. از جمله ویژگی ‌های این سبک می ‌توان به استفاده از رنگ‌ های سبز، خاکی و زرد طلایی اشاره کرد. این رنگ ‌ها کاربرد فراوانی در این سبک دارند. و نقش زیادی را در جذابیت این سبک ایفا می‌کنند.

 در این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی، شومینه ‌ها و کفپوش ها معمولاً از سنگ طبیعی ساخته می ‌شود. سطح چوب ‌ها و دیوار ها نیز معمولاً به دلیل ناصافی حالت روستیک را به افرادی که در این فضا سکونت می‌ کنند، منتقل می‌ کنند.

 استفاده از کاشی ‌ها و عناصر هنری که رنگ آن ها طلایی است در فضای داخلی منزل و ویلای شما که با سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده شده است؛ باعث ایجاد جلوه ‌ای خاص می ‌شود. همچنین از جمله ویژگی‌ های مهم دیگری که در این سبک دکوراسیون داخلی مشاهده می ‌شود، استفاده از مبلمان بسیار با کیفیت است. سبک کانتری ایتالیایی

 نکات پایانی در مورد سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی

 همانطور که در این مقاله مطالعه کردید به سبک کانتری کاملاً به دور از تجمل گرایی است. و مهم ترین ویژگی آن است که می ‌تواند به خوبی احساس آرامش و امنیت را به دیگران منتقل کند. همچنین سبک کانتری با توجه به فرهنگ سنت و رسوم هر منطقه جغرافیایی، از منطقه ‌ای به منطقه دیگر با تفاوت رو به رو می ‌شود.

 

سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی و دریافت انرژی مثبت
حتما بخوانید:

 ممنون که در این مقاله همراه وب سایت طراحی دکوراسیون داخلی بودید. امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. و همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله عنوان شده است برایتان کاربردی و مفید واقع شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا