سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی و دریافت انرژی مثبت

اگر شما نیز جزو افرادی باشید که به طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل در منازل علاقه ‌مند هستند. حتماً با عبارت فنگ شویی در دکوراسیون داخلی به خوبی آشنا هستید. زیرا اکثر طراحان و افرادی که در حوزه ی طراحی دکوراسیون داخلی در حال فعالیت هستند. از سبک فنگ شویی در چیدمانِ لوازم و وسایل و قواعد و قوانین مربوط به آن در زمان طراحی دکوراسیون داخلی منازل و ویلا ها استفاده می‌ کنند. زیرا این سبک از چیدمانی دلنشین و جذاب بهره می ‌برد. و به طور کلی سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی می‌ تواند باعث انتقال انرژی مثبت از فضای خانه به افرادی که در این فضا سکونت دارند، شود.

 به همین دلیل است که ما قصد داریم. در این مقاله در مورد سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی نکات و موارد مهمی را در اختیارتان قرار دهیم. تا شما بتوانید بعد از مطالعه ی این مقاله اطلاعات و آگاهی مناسبی در رابطه با این سبک به دست بیاورید. در نتیجه به شما توصیه می‌ کنیم. که تا انتهای مقاله همراه ما باشید.مقدمه ‌ای در رابطه با سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

مقدمه ‌ای در رابطه با سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

 بهتر است برای شروع مقاله ابتدا به معنای لغوی واژهٔ فنگ شویی بپردازیم. و در مورد آن صحبت کنیم. درحقیقت معنای لغوی فنگ شویی به معنای آب و باد می ‌باشد. به زبان دیگر این عناصر در سنت ‌های قدیمیِ چینی و فرهنگ باستانی این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بودند. بهتر است در این رابطه بدانید که سبک فنگ شویی از تاریخ و محتوای غنی و پرباری برخوردار می ‌باشد. همان گونه که از اسم این سبک می‌ توان متوجه شد. عناصر باد و آب؛ عناصر حائز اهمیت و تشکیل دهنده ی این سبک می ‌باشند. که در دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل می ‌توانند نقش حائز اهمیت و پر رنگی را بر عهده بگیرند.

 سبک فنگ شویی از کجا آغاز شده و از چه چیز هایی الهام گرفته شده است؟

 سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی به حدود پنج هزار سال قبل باز می گردد. در حقیقت این سبک از طبیعت الهام گرفته شده است. و می ‌تواند به راحتی در افراد احساسات مثبت، انرژی و حال خوبی را به وجود بیاورد. مردم چین باستان از آب و باد به عنوان سمبلی برای سلامتی و پاکی در زندگی انسان استفاده می ‌کردند. و اعتقاد داشتند که سبک فنگ شویی می‌ تواند باعث اتفاقات خوب برای افراد شود. و آن ها را از ناملایمات زندگی و اتفاقات نا خوشایند دور نگه دارد.

 کاربرد سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی و تأثیر آن

 در این قسمت از مقاله قصد داریم. تا با عنوان کردن یک مثال مناسب تأثیر و کاربرد سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی را برایتان به طور مفصل توضیح دهیم. در ابتدا سوالی را مطرح می ‌کنیم. آیا تا به حال وارد ویلا و یا خانه ‌ای شده ‌اید که بعد از حضور در آن احساس کنید. که دلتان می ‌خواهد که مدت زمان زیادی را در آن فضا سپری کنید؟ و یا این که احساس خوبی از فضای داخلی خانه یا ویلا به شما منتقل شده باشد؟ یا به اصطلاح حالتان خوب شده باشد؟

 اگر در چنین خانه ای حضور پیدا کرده ‌اید. و یا چنین ویلایی را سراغ دارید. بهتر است که به این نکته اطمینان داشته باشید. طراح داخلی چنین فضایی، کاملاً متخصصانه و ماهرانه کار خود را در زمینه ی طراحی دکوراسیون و چیدمان لوازم و وسایل این منزل، انجام داده است. این موضوع سبب شده است تا فضای داخلی خانه بتواند به راحتی احساس خوشایند و مطلوبی را به ساکنان این فضا منتقل کند. همچنین افرادی که در این فضا زمانی را سپری می‌ کنند؛ از اقامت خود لذت ببرند. اصول و قوانین فنگ شویی در چیدمان لوازم و وسایل در فضای داخلی خانه و ویلا

 اصول و قوانین فنگ شویی در چیدمان لوازم و وسایل در فضای داخلی خانه و ویلا

 یکی از اصلی ‌ترین و اساسی ‌ترین قواعد و قوانین سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی که بسیار مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار دارد. این موضوع است که بین اشیا و لوازمی که در دکوراسیون داخلی ویلا و یا منازل مورد استفاده قرار می گیرند. فاصله ای مناسب وجود داشته باشد. به بیان دیگر لوازم و وسایلی که در فضای داخلی منزل و یا ویلا قرار می‌ گیرند. باید فاصله ی مناسبی از هم داشته باشند. و بیش از حد به هم نچسبیده باشند.

 این مورد می ‌تواند باعث به وجود آمدن احساس آرامش و انرژی مثبت در فضای داخلی ویلا و یا خانه ی شما شود. در صورتی که بخش‌ هایی از خانه ی شما بسیار شلوغ باشد. و تعداد زیادی لوازم و وسایل در یک نقطه وجود داشته باشد. موجب می‌ شود که انرژی مثبت در کنجِ شلوغ گیر کند. و موجب شود که نتیجه ای مخالفِ چیزی که شما انتظار دارید؛ حاصل شود.

 در ادامه ی مقاله ما چند مورد از تکنیک ‌ها و راهکار هایی که در سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل مورد استفاده قرار می ‌گیرند. را به طور مفصل برایتان توضیح خواهیم داد. شما می ‌توانید با استفاده از این تکنیک‌ ها و ترفند ها خانه ای دلباز تر و محیطی دلنشین تر داشته باشید.

 

گیاهان آپارتمانی پر طرفدار و محبوب کدام گیاهان هستند؟
حتما بخوانید:

تکنیک‌ ها و ترفند های مورد استفاده در سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

 این تکنیک ‌ها و ترفند ها شامل موارد زیر می‌ شوند:

  •  به کارگیری از نور طبیعی در سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
  •  استفاده و بازی با رنگ‌ ها در سبک فنگ شویی
  •  به کارگیری از گل ها و گیاهان در دکوراسیون داخلی به سبک فنگ شویی
  •  تمیز و مرتب نگه داشتن خانه یا ویلا به عنوان یکی از ایده‌ های سبک فنگ شویی
  •  استفاده و بکارگیری از آینه ‌ها در دکوراسیون داخلی

 در ادامه ی مقاله در مورد هر کدام از این موارد و ترفند ها توضیحاتی را در اختیارتان قرار می ‌دهیم. در نتیجه توصیه می ‌کنیم که در ادامه ی مقاله همراه ما باشید.المان ها و شاخص ‌هایی که موجب می‌ شوند نور طبیعی به صورت مستقیم در فضای داخلی ویلا و منازل ورود پیدا کند. پنجره ‌های بزرگ ساختمان ها می ‌باشند.

 به کارگیری از نور طبیعی در سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

یکی از ترفند ها و راهکار هایی که در سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی خانه ‌ها و ویلا ها بسیار مورد استفاده قرار می ‌گیرند. به کارگیری از نور طبیعی به صورت مستقیم در فضای داخلی ویلا و منازل است. المان ها و شاخص ‌هایی که موجب می‌ شوند نور طبیعی به صورت مستقیم در فضای داخلی ویلا و منازل ورود پیدا کند. پنجره ‌های بزرگ ساختمان ها می ‌باشند.

 در حالی که ویلا و یا خانه ی شما دارای پنجره ‌های زیادی باشد. می ‌توانید نور طبیعی خورشید را بیشتر وارد فضای داخلی ویلا و خانه ی خود کنید. در صورتی که خانه و ویلا ی شما دارای پنجره‌ های کمی ‌باشد. بهتر است که برای پرده ی این پنجره ‌ها از مدل ‌هایی استفاده نمایید. که بتوانند جریان نور و هوا را به راحتی در محیط داخلی منزل شما به جریان در بیاورند. و همچنین مانعی برای ورود نور به فضای داخلی ویلا و منزلتان نباشند.

 استفاده و بازی با رنگ‌ ها در سبک فنگ شویی

 از جمله راهکار های تاثیر گذار در سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی می ‌توان به بازی با رنگ ها را در زمان چیدمان وسایل و انتخاب آن ها اشاره کرد. همان ‌طور که می ‌دانید رنگ‌ ها می‌ توانند باعث به وجود آمدن انرژی مثبت و مناسبی در فضای داخلی خانه و ویلا ی شما باشند. البته نکته ی مهمی که در این بین باید به آن توجه زیادی داشته باشید. انتخاب درست رنگ‌ ها است. زیرا تعادل و هارمونی رنگ‌ ها زمانی که در کنار یکدیگر قرار می‌ گیرند. می ‌توانند تأثیر بسیار بیشتری از خود در فضای داخلی ویلا و خانه ی شما نشان دهند.

به طور خلاصه و در مجموع می ‌توان این طور بیان کرد. که زمانی که شما در خانه ‌هایی حضور پیدا می ‌کنید که از رنگ‌ های روشن در دکوراسیون و چیدمانِ وسایل آن ها استفاده شده است. شما می ‌توانید محیط و فضای داخلی ویلا یا خانه ‌ای که در آن حضور پیدا کرده ‌اید. را دلباز تر و دلنشین تر احساس کنید.زمانی که شما در خانه ‌هایی حضور پیدا می ‌کنید که از رنگ‌ های روشن در دکوراسیون و چیدمانِ وسایل آن ها استفاده شده است. شما می ‌توانید محیط و فضای داخلی ویلا یا خانه ‌ای که در آن حضور پیدا کرده ‌اید. را دلباز تر و دلنشین تر احساس کنید.

نکته 

در حقیقت تأثیر این موضوع در همین جا خلاصه نمی ‌شود. و شما می ‌توانید با استفاده از روانشناسی رنگ ‌ها و المان ‌های اعجاب انگیز و فوق ‌العاده که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. از مفاهیم و پیام ‌هایی که هر رنگ و هر المان می ‌تواند به افراد و مخاطبان خود منتقل کند مطلع شوید. و در نتیجه باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید. تا در فضا ی داخلی ویلا و منازل خود از رنگ های خنثی و یا یکسره کم تر استفاده کنید. زیرا این گونه رنگ‌ ها می ‌توانند باعث یکنواختی و کسل کنندگی فضای مد نظر شما باشند. همچنین شما می ‌توانید با به کارگیری خلاقیت خود از پالت ‌های رنگی مناسبی استفاده کنید. تا انرژی مثبت در فضای داخلی منزل و ویلا ی شما افزایش یابد.

 به کارگیری گل ها و گیاهان در دکوراسیون داخلی به سبک فنگ شویی

 همواره گل ‌ها و گیاهان در فضای داخلی ویلا و یا در هر جای دیگری که مورد استفاده قرار بگیرند. سمبل و نماد یک زندگی پر نشاط و شاداب می ‌باشند. و همچنین می ‌توانند سر شار از امید به زندگی باشند. در نتیجه در سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل که از طبیعت و عناصر طبیعی الهام گرفته شده است. گیاهان و گل ‌ها کاربرد بسیار زیادی خواهند داشت.

نتیجه می ‌توان این طور بیان کرد که شما می ‌توانید با بکارگیری از گل ها و گیاهان متنوع در گوشه و کنار سالن نشیمنتان که به خوبی نور خورشید را دریافت می ‌کند. از آن ها به عنوان اکسسوری های طبیعیِ زیبا برای دکوراسیون داخلی ویلا و منازل خود استفاده کنید. با این کار شما می ‌توانید باعث ایجاد یک نمای آنتیک و دلنشین در فضای داخلی منزل خود باشید.

 

زیباسازی ویلا در شمال کشور و نکات مهم مرتبط با آن
حتما بخوانید:

 تمیز و مرتب نگه داشتن خانه یا ویلا به عنوان یکی از ایده ‌های سبک فنگ شویی

از جمله قواعد و اصولی که طراحان دکوراسیون زمانی که از سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل استفاده می ‌کنند. این است که همواره باید فضای داخلی ویلا و یا خانه مرتب و تمیز نگه داشته شود. و به بیان دیگر انباشتگی اشیا و لوازم در گوشه و کنار فضای داخلی ویلا و منازل می ‌تواند باعث اثرات منفی در فضا ی مورد نظر شما باشد. اما اگر هر وسیله و لوازمی در جای خودش قرار داشته باشد. می ‌تواند فضایی با انرژی آزاد تر، مثبت ‌تر و راحت ‌تر را برای ساکنان ویلا و یا منازل فراهم آورد.

 شما می ‌توانید از این ترفند در سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی ویلا و منازل خود استفاده کنید. ابزار و لوازمی که مورد استفاده ی روزانه ی شما قرار نمی ‌گیرند. و در واقع بی‌ مصرف هستند را از فضای مورد نظرتان دور کنید. و یا حتی می ‌توانید آن ها را بفروشید یا دور بیندازید. به بیان دیگر بهتر است که تلاش نکنید تمامی این لوازم و وسایل به درد نخور را در جایی از خانه مانند تراس یا راهرو تلنبار کنید. زیرا این انباشتگی ‌ها می‌ توانند موجب به وجود آمدن انرژی منفی در قسمت ‌هایی از ویلا و یا منزل شما باشند. و فضای خانه را سنگین و نا خوشایند کنند. استفاده و بکارگیری از آینه ‌ها

 استفاده و بکارگیری از آینه ‌ها در دکوراسیون داخلی

از جمله ویژگی ‌ها و المان‌ هایی که سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل به آن اهمیت بسیار زیادی می‌ دهند. استفاده و بکارگیری از آینه ‌ها در دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل می ‌باشد. در حقیقت آینه‌ ها به عنوان یک شاخص منتقل کننده ی انرژی در فضای داخلی ویلا ها و منازل در نظر گرفته می ‌شوند. که می‌ تواند منحصر به فرد بودن و بی نظیر بودن فضای داخلی ویلا و یا منزل را بیش از پیش نشان دهد.

 نکته ی مهمی که در این بین باید به آن توجه زیادی شود. این است که استفاده و به کارگیری از آینه ‌ها در قسمت ‌هایی از خانه و یا ویلا که نور طبیعی را بیشتر از خود منعکس می ‌کنند بهتر است. این کار می ‌تواند موجب شود که محیط داخلی ویلا و منزل شما دلباز تر بزرگ ‌تر و همچنین پر نور تر به نظر برسد. از جمله موارد مهم دیگری که باید در هنگام استفاده از آینه ‌ها در سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی مورد توجه افراد قرار بگیرد. این است که مکانی که برای قرار دادن آینه در فضای داخلی ویلا و یا منازل انتخاب می ‌شود. باید در مسیر ورودی و یا راهرو ها باشد.

 جمع بندی در مورد سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

همان طور که در طول مقاله مطالعه کرده اید. شما می‌ توانید با استفاده و بکارگیری از ترفند ها و تکنیک‌ های سبک فنگ شویی در دکوراسیون داخلی ویلا و منازل خود؛ باعث به وجود آمدن حس خوب و مثبت در فضای داخلی ویلا و منزل خود شوید. و از سپری کردن اوقات خود در چنین فضایی احساس لذت بیشتری کنید.

نکات پایانی

ما تمام تلاش خود را کرده ‌ایم تا در این مقاله در مورد ترفند ها و تکنیک ‌هایی که می ‌تواند. در سبک فنگ شویی برای به وجود آوردن انرژی مثبت در فضا های مختلف موجود در خانه ‌ها و ویلا ها مورد استفاده قرار بگیرد. و تأثیر چشمگیر و قابل توجهی داشته باشد. به طور مفصل توضیحاتی را در اختیارتان قرار دهیم. که اگر شما تمایل دارید که مدت زمان زیادی را در خانه و یا ویلا ی خود سپری کنید. بدون آن که دچار یکنواختی شوید. از این ترفند ها و تکنیک ‌ها استفاده نمایید.

 

هرچیزی که باید درباره سبک دکوراسیون مدرن بدانیم
حتما بخوانید:

 ممنون که تا پایان مقاله همراه وب سایت طراحی دکوراسیون داخلی بودید. امیدواریم که از مطالعه ی این مقاله لذت برده باشید. همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله از آن ها یاد شده است. برایتان کاربردی، آموزنده و مفید واقع شده باشد. شما می ‌توانید در صورت تمایل برای مطالعه ی مقالات مرتبط بیشتر در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی، ساخت ویلا در شمال کشور، باز سازی ویلا ها و سایر موارد به مقالاتی که لینک آن ها در زیر قرار داده شده است مراجعه فرمایید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا