آب نما های شیشه ای و استفاده از آن ها در طراحی ویلا در شمال کشور

داشتن طراوت، آرامش و یک نقطه کانونی در محیطی که در آن زندگی می ‌کنید؛ یکی از اصلی ‌ترین و اساسی‌ ترین مواردی است که باید در طراحی دکوراسیون مد نظر قرار دهید. با توجه به نکته ‌ای که بیان شده است؛ ما قصد داریم تا در مورد راه‌ هایی که می ‌توان با استفاده از آن ها، آرامش، طراوت و یک نقطه کانونی برای استراحت چشم‌ ها به وجود آورد؛ صحبت کنیم. این راهکار ها می ‌توانند به زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر خانه ‌ها و ویلا های شما کمک کنند. از جمله این راهکار ها می ‌توان به استفاده از آب نما های شیشه ای اشاره کرد. که موضوع اصلی بحث ما در این مقاله است.

 استفاده از آب نما های شیشه ای و تاثیری که بر روی زیبا سازی ویلا ها و منازل می ‌گذارد؛ در این مقاله مورد بررسی و ارزیابی قرار می ‌گیرد. برای اینکه در این زمینه اطلاعات خود را بالا ببرید؛ توصیه می ‌کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. وجود آب نما ها در خانه‌ های قدیمی و خانه‌ ی مادربزرگ‌ ها

 وجود آب نما ها در خانه‌ های قدیمی و خانه‌ ی مادربزرگ‌ ها

 اگر به خانه‌ های قدیمی که در گذشته ساخته می ‌شدند نگاهی بیندازیم؛ حس می ‌کنیم که این خانه‌ ها به صورت خود به خود زیبا بودند. و از خود انرژی مثبت فراوانی را به دیگران منتقل می‌ کردند.

اگر یک نگاه جزئی ‌تر به این خانه ‌ها بیندازیم؛ به این موضوع دست پیدا می‌ کنیم که خانه‌ های قدیمی یا خانه ی مادربزرگ‌ ها، ( با حوزه کوچک پر از آب و گلدان‌ های زیبای شمعدانی و همچنین خانه‌ های قدیمی که در روستا های کهن در دل کوه های سر سبز واقع شده بودند؛ و برای رسیدن به آن ها باید از یک حیاط وسیع و بزرگ که پر بود از گلدان های سفالی ، عبور می‌ کردیم؛) معرفی شده و شناخته می ‌شوند.

 امروزه با اینکه تلاش ‌های بسیاری در زمینه ساخت چنین خانه ‌های رؤیایی و زیبایی می‌ شود. اما بیشتر این تلاش ‌ها به سر انجام نمی‌ رسد. و ساخت چنین خانه‌ هایی ناقص و نا تمام باقی می ‌ماند. اما با وجود این موضوع، باز هم می ‌توان بعضی از جزئیاتی که در خانه‌ های قدیمی وجود داشتند را در خانه‌ های مدرن امروزی مشاهده کرد.

 

 مثال

به عنوان مثال وجود آب در ویلا هایی که در استان‌ های شمالی کشور ساخته می ‌شوند؛ از جمله تلاش ‌هایی است که برای به وجود آوردن جزئیات خانه‌ های قدیمی انجام می‌ گیرد. با استفاده از این جزئیات می‌ توان به زیبایی و منحصر به فرد بودن ویلا کمک بسیاری کرد.

 نکته

 شما می ‌توانید برای استفاده از آب در ویلا ها و منازلی که در استان‌ های گیلان و مازندران دارید؛ از آب نما های شیشه‌ ای بهره بگیرید. در ادامه مقاله به ارزیابی و بررسی آب نما های شیشه‌ ای می ‌پردازیم.اگر نمی ‌توانید به طبیعت بروید و آن را به خانه خود بیاورید.

 استفاده از آب نما های شیشه ای

وجود استخر ها و آب نما های شیشه ای ، هم باعث به وجود آمدن یک زیبایی خاص در فضای داخلی ویلا های شمالی کشور می ‌شوند. و هم می ‌توانند تازگی و طراوت را با این روش به ساکنان منتقل کنند. زیرا صدای آبی که در جریان است؛ می ‌تواند باعث به وجود آمدن حس آرامش در افراد شود. در زمان های قدیم برای اینکه چنین صدای آرامش بخشی را بشنویم؛ به اجبار باید فاصله زیادی را طی می ‌کردیم تا به خانه مادر بزرگ برسیم. و یا اینکه بتوانیم خود را به طبیعت و یا کنار یک رودخانه برسانیم.

 اما در زمان حال که خبری از خانه‌ های قدیمی و بزرگ که در آن حوزه‌ های پر از آب وجود داشت؛ و همچنین رودخانه‌ ها و آبشار های سر زنده نیست. بهتر است برای به دست آوردن آرامش این جمله را مورد استفاده قرار دهیم: اگر نمی ‌توانید به طبیعت بروید و آن را به خانه خود بیاورید.

 اگر شما نیز تمایل داشته باشید تا از یک راه آسان برای این که طبیعت را به خانه خود بیاورید استفاده کنید؛ توصیه می ‌کنیم استفاده از آب نما های شیشه ای را در اولویت قرار دهید. در حقیقت آب نما های شیشه ای طوری به نظر می ‌رسند که انگار از دل طبیعت خارج شده‌ اند. اما در واقع این گونه آب نما ها یک اثر هنرمندانه به شمار می ‌روند. که توسط انسان ساخته شده است. نام دیگری که بر روی آب نما های شیشه‌ ای گذاشته شده اند؛ آب نما های حبابی می ‌باشد.مواد و متریالی که با استفاده از آن ها ، آب نما های شیشه ای ساخته می ‌شوند.

مواد و متریالی که با استفاده از آن ها ، آب نما های شیشه ای ساخته می ‌شوند.

 متریال و مواد اصلی که آب نما های شیشه ای به وسیله آن ها ساخته می‌ شوند؛ سنگ و شیشه است. دیوار آب نما ها در حقیقت قسمت اصلی و پایه‌ ای هستند که می‌ تواند زیبایی خیره کننده ‌ای را در پیش چشمان شما قرار دهد. جنس دیوار آب نما های شیشه ای تلفیقی از شیشه و سنگ است. در ساخت این گونه آب نما ها اکثراً از یک حوضچه نیز استفاده می ‌کنند. تا آبی که از دیواره آب نما به پایین سرازیر می‌ شود؛ در حوضچه بریزد. و صدای آرامش بخش آب را به وجود بیاورد.

به وسیله یک موتور مکشی که در قسمت حوضچه قرار داده شده؛ آبی که در آن جمع شده است را دوباره به سمت بالا منتقل می کنند. با این روش یک حلقه جذاب و تماشایی و دائمی ایجاد می‌ شود؛ که همیشه در حال تکرار شدن است. در حقیقت وظیفه ‌ای که موتور مکشی بر عهده دارد؛ این است که آب را از حوضچه به سمت بالای آب نما های شیشه ای بکشاند. و باعث سرازیر شدن دوباره آب از بالا به سمت حوضچه شود. با استفاده از آب نما های شیشه ای فضای داخلی ویلای خود را پارتیشن بندی کنید.

 با استفاده از آب نما های شیشه ای فضای داخلی ویلای خود را پارتیشن بندی کنید.

 مواردی که می ‌توان در آن از آب نما های شیشه ای استفاده کرد؛ بسیار گوناگون و متنوع است. بعضی از آب نما های شیشه ای در فضای خارجی ویلا ها و منازل قرار می ‌گیرند. که موجب به وجود آمدن یک فضای رؤیایی، آرامش بخش و زیبا در محیط بیرونی ویلا و خانه ‌ها می ‌شوند. همچنین می ‌توان از آب نما های شیشه ای برای زیبا سازی دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل نیز استفاده کرد.

 کارشناسان و متخصصانی که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و منازل مشغول فعالیت هستند؛ معمولاً کار خود را از یک زاویه از ویلا آغاز می‌ کنند. بعضی از این متخصصان و کارشناسان از آب نما های شیشه ای به عنوان تابلو های زینتی بر روی دیوار بهره می ‌گیرند. و بعضی دیگر از این کارشناسان از آب نما های شیشه ای به عنوان پارتیشن برای به وجود آوردن یک فضای جداگانه در محیط داخلی ویلا و یا منزل استفاده می ‌کنند.

 لابی ویلا ها از جمله مکان‌ هایی است که برای قرار دادن آب نما های شیشه ای بسیار کاربردی هستند. استفاده از اینگونه آب نما ها در این محیط می ‌تواند یک ظاهر و نمای جذاب و زیبا به محیط داخلی ویلای شما ببخشد.

 

سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی
حتما بخوانید:

 محیط‌ هایی که در آن از آب نما استفاده می ‌شود.

از جمله محیط‌ هایی که می‌ توانیم در آن از آب نما ها استفاده کنیم؛ می ‌توان به استخر ویلا های موجود در استان ‌های شمالی کشور اشاره کرد. شما می ‌توانید با به کارگیری کمی خلاقیت و سلیقه با استفاده از نور پردازی بر روی این آب نما ها جلوه ‌ای منحصر به فرد و جذاب را به وجود بیاورید؛ که چشم همگان را به خود خیره کند. تنها باید یک نکته را به یاد داشته باشید؛ آن هم این است که بیشتر از نور پردازی ‌های موزیکال بر روی آب نما های شیشه ای موجود در محیط داخلی ویلای خود استفاده کنید.

 به بیان دیگر همراه شدن صدای یک موسیقی دلنشین و زیبا با صدای آرامش بخش آب می ‌تواند تأثیر این نوع آب نما ها را چندین برابر کند. استفاده از آب نما ها در نقاط مرده یک ساختمان

 استفاده از آب نما ها در نقاط مرده یک ساختمان

 در واقع به نقاطی از ساختمان که کمتر مورد توجه قرار می ‌گیرند نقاط مرده ساختمان، در طراحی دکوراسیون داخلی آن گفته می ‌شود. از جمله این نقاط مرده می‌ توان به پله‌ ها اشاره کرد. پله‌ ها به این دلیل به عنوان یک منطقه مرده در ساختمان محسوب می‌ شوند؛ که هیچ روح و حرکتی در آن مشاهده نمی ‌شود. برای این که بتوانید مانع بی روح و بی حرکت بودن نقاط مرده ساختمان شوید؛ می ‌توانید با استفاده از آب نما های شیشه ای روح تازه‌ ای را به آن ها بدهید.

 اگر شما مالک یک ویلا ی شمالی هستید؛ که دارای یک تراس بزرگ است. به شما پیشنهاد می ‌کنیم که حتماً از این گونه آب نما ها برای زیبایی و جذابیت بیشتر ویلای خود استفاده کنید. مطمئن باشید نتیجه ‌ای که بعد از استفاده از این المان در ویلای خود مشاهده می ‌کنید؛ خیره کننده خواهد بود.

 استفاده از آب نما های شیشه ای در فضای خارجی ویلا

 شما می ‌توانید در محیط‌ های خارجی ویلای خود مانند محوطه و یا حیاط آن نیز از آب نما های شیشه‌ ای برای افزایش جذابیت و زیبایی آن استفاده کنید. حیاط و محوطه بیشتر ویلا ها دارای درختان و خزه‌ هایی است؛ که می ‌تواند در کنار این نوع از آب نما ها بسیار خارق العاده و بی نظیر به نظر برسد. و باعث شود که شما در محوطه ویلای خود یک فضای دلنشین، زیبا و منحصر به فرد داشته باشید.حیاط و محوطه بیشتر ویلا ها دارای درختان و خزه‌ هایی است؛ که می ‌تواند در کنار این نوع از آب نما ها بسیار خارق العاده و بی نظیر به نظر برسد.

 آب نما های پرتابل چگونه آب نما هایی هستند؟

 آب نما های پرتابل در واقع به آب نما های گفته می ‌شود که قابل جابجایی و حمل و نقل باشند. ویژگی مهم و پر اهمیت این نوع آب نما ها، کم حجم بودن و جابجایی راحت آن ها است. شما می ‌توانید از آب نما های پرتابلی در قسمت هایی از ویلای خود استفاده کنید؛ که در آن وسایل ریز و درشت بسیاری وجود دارد. و شما فضای کافی برای داشتن یک آب نمای شیشه‌ ای بزرگ را ندارید. دلیل اصلی بکارگیری از آب نمای پرتابل این است که فضای کم تری را نسبت به آب نما های بزرگ‌ تر به خود اختصاص می‌ دهد. و حجم کمتری را از فضای داخلی ویلا اشغال می‌ کند.

 نکات پایانی و جمع بندی

 همان طور که در این مقاله بیان شده است؛ و شما مطالعه کردید. آب نما های شیشه ای بسیار متنوع و گوناگون هستند. از بعضی از آن‌ ها می‌ توان به عنوان تابلو های خیره کننده بر روی دیوار استفاده کرد. و بعضی دیگر از انواع آن را می ‌توان به عنوان پارتیشن مورد استفاده قرار داد. در حقیقت نقطه مشترکی که بین تمام آب نما ها وجود دارد؛ این است که همه ی آن‌ ها می‌ توانند باعث به وجود آمدن زیبایی، حرکت و پویایی در محیط داخلی و خارجی یک ویلا و یا خانه باشند. و همچنین باعث شوند که افرادی که در این گونه محیط‌ ها سکونت دارند؛ همواره احساس نشاط ، طراوت ، سرزندگی و…. داشته باشند.

 

نکات مهم درباره خصوصیات سبک های دکوراسیون مینیمال
حتما بخوانید:

 ممنون که در این مقاله همراه وب سایت طراحی دکوراسیون داخلی بودید. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. همچنین موارد و نکاتی که از آن ها در این مقاله یاد شده است؛ برای شما آموزنده ، مفید و کاربردی واقع شده باشد. شما می ‌توانید در صورت تمایل برای مطالعه مقالات مرتبط بیشتر در مورد انواع طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی داخلی و استفاده از المان‌ های مختلف برای ایجاد جذابیت بیشتر در ویلا ها، به لینک ‌هایی که در زیر قرار داده شده است مراجعه فرمایید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا