سبک شناسی دکوراسیون داخلی ویلا های شمال کشور

با توجه به اهمیت و پر طرفدار بودن دکوراسیون داخلی در ویلا ها و منازل و همچنین تنوع و گوناگونی سبک‌ های این مبحث در معماری؛ ما قصد داریم تا در این مقاله در مورد سبک شناسی دکوراسیون داخلی ویلا هایی که در استان‌ های گیلان و مازندران واقع شده ‌اند. موارد و نکات بسیار جذابی را در اختیارتان قرار دهیم. و در نتیجه توصیه می ‌کنیم که تا انتهای مقاله همراه ما باشید. تا بتوانید بعد از مطالعه ی این مقاله در مورد سبک‌ های دکوراسیون داخلی و المان ها و شاخص ‌های هر سبک اطلاعات خوبی به دست بیاورید. مقدمه ‌ای در رابطه با سبک شناسی دکوراسیون داخلی

 مقدمه ‌ای در رابطه با سبک شناسی دکوراسیون داخلی

 دکوراسیون داخلی برای ویلا ها و منازل، از جمله مباحث پر طرفدار در بین معماران و طراحان ساختمان می ‌باشد. همچنین امروزه دکور کردن یا دیزاین وسایل و لوازمی که در خانه‌ ها و ویلا ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. از سلیقه ی شخصی افراد پیشی گرفته است. و به عنوان یک علم در بین افراد شناخته می ‌شود. قبل از این که افراد متوجه تأثیر بسیار زیاد دکوراسیون داخلی بر فضای ویلا و یا خانه ی خود شوند. معتقد بودند که چیدمان وسایل نیاز به قاعده و قانون خاصی ندارد. و می ‌توان تنها بنا بر سلیقه ی شخصی در این زمینه عمل نمود.

 اما در حقیقت این گونه نیست. به بیان دیگر درست است که سلیقه ی افراد نقش مهمی در چیدمان و دیزاین ویلا یا خانه دارد. اما دکوراسیون داخلی دارای اصول و ویژگی ‌های خاصی می ‌باشد. که اگر از آن ها پیروی شود. در نتیجه با دکوراسیونی خاص ‌تر و زیبا تر مواجه خواهید شد. بنابراین با توجه به این موضوعات می ‌توان به این نتیجه دست پیدا کرد. که معماران و طراحان، امروزه همگی از سبک ‌های مختلفی برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ها و یا خانه ‌ها استفاده می ‌کنند. این موضوعات توانسته است سبک شناسی دکوراسیون داخلی را به خوبی نشان ‌دهد.

 اشتباهات متداول در سبک شناسی دکوراسیون داخلی

 از جمله اشتباهات متداول در سبک شناسی دکوراسیون داخلی ویلا ها و خانه‌ ها می ‌توان به این موضوع اشاره کرد. که بعضی از افراد ممکن است که طراحی داخلی را با دکوراسیون داخلی اشتباه بگیرند. و یا این دو را به جای یکدیگر مورد استفاده قرار دهند. اما بهتر است که شما این موضوع را بدانید. که هر یک از این دو پارامتر در مورد موضوع جداگانه ‌ای صحبت می‌ کنند. به عبارت دیگر می ‌توان این طور بیان کرد. که هر یک از این دو دارای گرایشی کاملاً متفاوت و جداگانه می ‌باشند.

 تفاوت طراحی داخلی با طراحی دکوراسیون داخلی

 همان طور که در قسمت بالا ی مقاله عنوان شده است. اشتباه گرفتن دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی از جمله اشتباهات رایج در سبک شناسی دکوراسیون داخلی محسوب می ‌شود. اما این دو مبحث با یکدیگر تفاوت‌ های زیادی دارد. از جمله این تفاوت ‌ها می ‌توان این طور بیان کرد. که دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل در حقیقت به چیدمان اسباب و اثاثیه در یک ویلا و یا خانه گفته می‌ شود. و با استفاده از کم یا زیاد کردن لوازم و وسایل در محیط مورد نظر و یا تغییر و جا به جایی لوازم و وسایل در فضای داخلی ویلا و یا خانه می ‌توان آن را دچار تغییر و تحول کرد.

 طراحی داخلی در حقیقت ماهیت و شکل بنا است. طراحی شکل و نمای داخلی یک ساختمان به کمک عناصر بسیاری که فراتر از اشیا هستند، صورت می‌ گیرد. قبل از دیزاین و دکور کردن فضای داخلی یک ساختمان شما باید یک فضای مهندسی شده که طبق استاندارد های جهانی در علم معماری ساخته شده است؛ را در اختیار داشته باشید. تفاوت طراحی داخلی با طراحی دکوراسیون داخلی

 نکته

در مبحث دکوراسیون داخلی سبک‌ های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارد. که می‌ توان از آن ها برای چیدمان لوازم و وسایل خانه و یا ویلا ی خود استفاده کرد. اما قبل از استفاده از هر سبکی بهتر است. که ابتدا در مورد ماهیت و ویژگی ‌های آن به خوبی مطلع باشید. و با شناخت آگاهی کامل اقدام به استفاده کردن از این سبک ‌ها برای فضای مورد نظرتان نمایید.

با توجه به این موضوع ما قصد داریم. تا در ادامه ی مقاله سبک ‌های مختلف و منحصر به فرد موجود در دکوراسیون داخلی را برایتان نام ببریم. و به طور مختصر در مورد هر کدام از آن ها توضیح دهیم. بنابراین توصیه می‌ کنیم که شما نیز تا انتها ی مقاله ی سبک شناسی در دکوراسیون داخلی همراه ما باشید.

 سبک شناسی دکوراسیون داخلی شامل چه سبک ‌هایی می ‌شود؟

 •  سبک معاصر
 •  سبک مدرن
 •  سبک کلاسیک
 •  سبک ترکیبی مدرن-کلاسیک
 •  سبک روستیک
 •  سبک اسکاندیناوی
 •  سبک بوهمین
 •  سبک صنعتی
 •  سبک انتقالی
 •  سبک هالیوودی
 •  سبک ساحلی
 •  سبک روستایی

 سبک معاصر که از انواع سبک شناسی دکوراسیون داخلی محسوب می ‌شود.

 از جمله انواع سبک شناسی دکوراسیون داخلی می ‌توان به سبک معاصر و امروزی اشاره کرد. این سبک یک نکته مهم را به همراه خود دارد. و آن هم این است که در این سبک، اکسسوری ها مهم‌ ترین المان محسوب می ‌شوند. در حقیقت این سبک از قانون خاصی پیروی نمی ‌کند. و انعطاف پذیری بالایی نسبت به سایر سبک ‌ها از خود نشان می‌ دهند. در سبک معاصر و امروزی می ‌توان از لوازم و وسایل و همچنین اکسسوری هایی که دارای رنگ خنثی هستند. برای دکوراسیون داخلی خانه‌ ها و ویلا ها استفاده نمود.

 همچنین اگر شما مایل باشید که از این سبک برای دکور یا دیزاین فضای داخلی خانه و یا ویلا ی خود استفاده کنید. می توانید به راحتی از چند رنگ برای تهیه لوازم و وسایل استفاده نمایید. یک رنگ را به عنوان رنگ غالب محیط انتخاب کنید. و سایر اسباب و اثاثیه را متناسب با این رنگ‌ ها که البته باید خنثی باشند؛ تهیه و خریداری نمایید. و از آن ها برای دکور کردن فضا های داخلی مورد نظر خود استفاده کنید.

 از جمله سایر خصوصیات و شاخص ‌های سبک دکوراسیون داخلی معاصر و امروزی می ‌توان به، به کارگیری از فلز، استیل و کروم در این سبک اشاره کرد. استفاده از این المان ها می ‌توانند به راحتی باعث به وجود آمدن حس آرامش و صمیمیت در فضای داخلی ویلا یا منزل شما شوند.سبک معاصر و امروزی

سبک مدرن

 سبک مدرن نیز از جمله سبک شناسی دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل محسوب می ‌شود. که امروزه علاقه مندان و طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. تفاوت اصلی سبک مدرن با سبک معاصر در این است. که سبک مدرن از قاعده و اصول خاصی پیروی می‌ کند. نقطه ی مشترکی که در بین سبک مدرن و سبک معاصر دیده می ‌شود. این است که هر دوی این سبک ‌ها از رنگ ‌هایی مشابه استفاده می ‌کنند. به بیان دیگر هم در سبک مدرن و هم در سبک معاصر می ‌توان به کارگیری از رنگ ‌های خنثی و نزدیک به هم را مشاهده کرد.

 اکسسوری هایی که در سبک مدرن مورد استفاده قرار می ‌گیرند. بسیار ساده هستند. و پیچیدگی‌ های اکسسوری هایی که در سبک معاصر مورد استفاده قرار می ‌گیرند را ندارند. همچنین برای اکسسوری ‌هایی که در سبک مدرن مورد استفاده قرار می ‌گیرند. از رنگ‌ های خنثی و ساده استفاده می ‌شود.

 قالب رنگی ویلا ها و خانه‌ هایی که از سبک مدرن برای دکوراسیون داخلی خود استفاده می ‌کنند. مونوکروم یا تک رنگ می ‌باشد. در این سبک می ‌توان از تابلو های مدرن نیز استفاده کرد. زیرا این گونه تابلو ها از شاخص ‌های مهم سبک مدرن محسوب می ‌شود.

 

زیباسازی ویلا در شمال کشور و نکات مهم مرتبط با آن
حتما بخوانید:

 سبک کلاسیک که از انواع سبک شناسی دکوراسیون داخلی به شمار می ‌رود.

 از جمله پر طرفدار ترین و همچنین پر کاربرد ترین سبک‌ های دکوراسیون داخلی می‌ توان به سبک کلاسیک اشاره کرد. در سبک شناسی دکوراسیون داخلی در مورد سبک کلاسیک موارد بسیار زیادی گفته شده است. زیرا این سبک دارای شاخص‌ ها و المان ‌های بسیار زیادی می ‌باشد.

 سبک کلاسیک بیشتر در خانه ‌های ویلایی و یا خانه‌ هایی که دارای متراژ بالایی هستند مورد استفاده قرار می ‌گیرد. زیرا لوازم و وسایلی که در این سبک برای چیدمان مورد استفاده قرار می ‌گیرند. بسیار بزرگ هستند. و فضای زیادی را به خود اختصاص می ‌دهند. از جمله این وسایل می‌ توان به ساعت ‌های بزرگ، گلدان های بزرگ، وسایل دکوری آنتیک مانند مجسمه‌ ها و…. اشاره نمود.

قالب رنگی سبک کلاسیک شامل رنگ‌ هایی مانند طلایی، کرم و بژ می ‌شود. همچنین از نکات جالب توجه دیگری که در سبک کلاسیک وجود دارد. می ‌توان به استفاده از چوب یا ظاهر آن و همچنین استفاده نمودن از المان‌ ها و ابزار های سنگی اشاره کرد.سبک کلاسیک

 سبک ترکیبی مدرن-کلاسیک

 در سبک شناسی دکوراسیون داخلی سبک ترکیبی مدرن-کلاسیک را حاصل ادغام و ترکیب دو سبک پر طرفدار مدرن و کلاسیک می ‌دانند. در حقیقت سبک مدرن-کلاسیک حالتی بین دکوراسیون مدرن و کلاسیک را برای فضای داخلی ویلا ها یا خانه‌ ها به ارمغان می ‌آورد. به عنوان مثال مبلمانی که در این سبک مورد استفاده قرار می ‌گیرند کاملاً مدرن نیستند. اما می ‌توان در مورد آن ها این گونه بیان کرد که مبلمان به روزی محسوب می ‌شوند.

 اگر در سبک مدرن-کلاسیک از مبلمان و وسایل بزرگی برای دکور کردن فضای داخلی استفاده شود. برای انتخاب اکسسوری ها و تزئینات از آیتم های کوچک و ظریف ‌تری استفاده می‌ شود. تا علاوه بر کلاسیک بودن، ظاهری مدرن نیز به فضا بدهند. نکته ای جالب و حائز اهمیت در مورد این سبک وجود دارد. که این طور بیان می کند. می‌ توان سبک انتخاب کردن لوازم و وسایل و همچنین با یکدیگر جا به جا نمود. به این صورت که اگر شما از مبلمان و وسایلی به سبک کلاسیک استفاده کرده ‌اید. اکسسوری ها باید مدرن باشند. و اگر از مبلمان و وسایل مدرن استفاده کرده ‌اید. اکسسوری ها باید متناسب با سبک کلاسیک انتخاب شوند.

 قالب رنگی که در این سبک مورد استفاده قرار می ‌گیرد. شامل رنگ‌ هایی مانند کرم، مشکی، طوسی و بژ می ‌باشند.

سبک جذاب روستیک که از انواع سبک شناسی دکوراسیون داخلی به شمار می ‌رود.

 از انواع دیگر سبک شناسی دکوراسیون داخلی می ‌توان از سبک جذاب و بی نظیر روستیک نام برد. از جمله مهم ترین المان ‌ها و خصوصیات سبک روستیک در دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل این است. که این سبک بیشتر از سنگ و چوب صیقل خورده و نا صاف استفاده می ‌کند. به عنوان مثال در طراحی سقف، اکسسوری های اصلی، شومینه ‌ها و مبلمان می ‌توان به کار گیری از سنگ و چوب را به راحتی مشاهده کرد.

 معمولاً در ویلا هایی که در دل جنگل واقع شده‌ اند و یا ویلا های کوهستانی از سبک روستیک برای چیدمان و دیزاین فضای داخلی ویلا استفاده می ‌شود. این سبک می ‌تواند به راحتی باعث به وجود آمدن فضایی صمیمی، گرم و دلنشین در ویلا ی شما شود. از جمله نکات دیگری که در سبک روسیک توجه افراد را به خود جلب می ‌کند. این است که در این سبک از مبلمان قدیمی استفاده می‌ شود. و وسایلی مانند چرم، حصیر، پشم یا پوست حیوانات برای دیزاین و دکور ویلا ها با این سبک، به کار برده می ‌شوند. سبک اسکاندیناوی در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ها و خانه‌ ها

 سبک اسکاندیناوی در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ها و خانه‌ ها

 یکی از دلنشین ترین و زیبا ترین سبک ‌هایی که در سبک شناسی دکوراسیون داخلی ویلا ها و خانه‌ ها دیده می‌ شود. سبک اسکاندیناوی می باشد. دلیل دلنشین بودن و جذابیت این سبک ظرافت و سادگی است. در حقیقت سبک اسکاندیناوی به هیچ وجه شامل المان‌ ها و آیتم‌ هایی که تجمل گرایی را از خود نشان می‌ دهند نمی ‌شود. از جمله مهم ترین شاخص ‌ها و خصوصیات سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی ویلا ها و خانه‌ ها می‌ توان به برخورداری از فضا های پر از نور و روشن اشاره کرد.

 اکسسوری هایی که در این سبک مورد استفاده قرار می‌ گیرند. دارای طرحی ساده و رنگی خنثی می ‌باشند. اما نکته ‌ای که می ‌تواند این سبک را جذاب‌ تر کند. این موضوع است که شما برای استفاده از این سبک در خانه یا ویلا ی خود نیاز به اکسسوری های زیادی ندارید. سایر المان‌ ها و آیتم‌ هایی که در این سبک مورد استفاده قرار می ‌گیرند. اکثراً از جنس چوب یا متریال طبیعی دیگر هستند.

 سبک بوهمین

از جمله جالب ‌ترین و منحصر به فرد ترین سبک‌ هایی که در سبک شناسی دکوراسیون داخلی قابل مشاهده است. سبک بوهمین می ‌باشد. در حقیقت این سبک بیشتر به جای این که از قواعد و قوانین پیروی ‌کند. تابع سلیقه ی افراد می ‌باشد. همچنین شما می ‌توانید در این سبک از تمام رنگ‌ هایی که به آن ها علاقه دارید استفاده نمایید. و آن ها را در کنار یکدیگر قرار دهید. همچنین شما می ‌توانید به راحتی لوازم و وسایلی که ظاهری مختلف دارند را در دکوراسیون فضای داخلی خانه و یا ویلا ی خود در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار دهید.

 به بیان دیگر شما در سبک بوهمین می ‌توانید به راحتی چیدمان و دیزاین لوازم و وسایل موجود در ویلا و خانه خود را تغییر دهید. و از ترکیب و ادغام وسایل گوناگون با یکدیگر لذت ببرید. شما می ‌توانید به راحتی با استفاده از این سبک در ویلا یا منزل خود سلیقه ی خود را به رخ دیگران بکشید. سبک صنعتی از انواع سبک شناسی دکوراسیون داخلی.

 سبک صنعتی از انواع سبک شناسی دکوراسیون داخلی.

 از جمله سبک‌ هایی که در سال ‌های اخیر طرفداران و علاقه مندان بسیاری را در سبک شناسی دکوراسیون داخلی به خود اختصاص داده است. می ‌توان به سبک صنعتی اشاره کرد. مخصوصاً در کشور خودمان نیز از این سبک در رستوران‌ ها و کافی شاپ های مدرن و لوکس استفاده می ‌شود. اما بعضی از افراد نیز تمایل دارند تا از این سبک در دکوراسیون داخلی ویلا یا منزل خود استفاده کنند.

 در حقیقت اگر شما وارد چنین خانه یا محلی شوید. ممکن است که تصور کنید هنوز ساخت این مکان به اتمام نرسیده است. زیرا شاهد عناصر و المان ‌هایی هستید که این حس را به شما القا می‌ کنند. و یا همچنین ممکن است که تصور کنید فضای مورد نظر شما فرایند باز سازی را طی می ‌کند. به عنوان مثال ممکن است که در خانه یا ویلایی که سبک صنعتی برای دکوراسیون داخلی آن استفاده شده است. شما دیواری را ببینید که نیمی از آن چوبی و نیمی از آن آجری است. و یا ستون ‌های فلزی را ببینید که برای پوشاندن آن از مواد و متریال لوکسی استفاده نشده است.

در سبک صنعتی دکوراسیون داخلی می ‌توان استفاده از مبلمان چرمی، اکسسوری های فلزی و…. را بسیار مشاهده کرد. که از جمله پر کاربرد ترین و پر مصرف ‌ترین المان ‌ها و آیتم‌ های این سبک محسوب می‌ شوند.

 

همه چیز در مورد سبک دکوراسیون سنتی در منطقه خاورمیانه
حتما بخوانید:

استفاده از سبک انتقالی یا ترانزیشنال

 سبک انتقالی نیز یکی از پر کاربرد ترین و محبوب ‌ترین سبک‌ هایی است که در سبک شناسی دکوراسیون داخلی در مورد آن توضیحات زیادی ارائه شده است. سبک انتقالی را می ‌توان سبکی تلفیقی از ترکیب دو سبک سنتی و مدرن دانست. زیرا در این سبک از مبلمان و وسایلی که حالتی سنتی دارند استفاده می ‌شود. و در کنار آن‌ ها از اکسسوری ها و تزئیناتی که از جنس فلز و شیشه هستند. و به عنوان اکسسوری ها و تزئینات مدرن شناخته می ‌شوند، نیز استفاده می ‌شود.

 در سبک انتقالی یا ترانزیشنال از رنگ هایی خنثی برای مبلمان و وسایل اصلی و از رنگ‌ های براق مانند طلایی و نقره ‌ای برای تزیینات و اکسسوری ها استفاده می ‌شود. به بیان دیگر عناصری مانند شیشه، استیل و فلز که از جمله آیتم ‌های مدرن محسوب می ‌شوند. در کنار پارچه ‌هایی از جنس مخمل که از آیتم ‌های سنتی محسوب می ‌شوند. در این سبک قرار می‌ گیرند.استفاده از سبک هالیوودی

استفاده از سبک هالیوودی در دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل

در سبک شناسی دکوراسیون داخلی سبک هالیوودی به عنوان یک سبک سلطنتی شناخته می‌ شود. که می ‌تواند به راحتی یک فضای لوکس، شیک و جذاب را در ویلا و یا خانه شما به وجود بیاورد. در حقیقت سبک هالیوودی به شکل دراماتیک طراحی و اجرا می ‌شود. در سبک هالیوودی از وسایل و مبلمانی که جنس مخملی دارند استفاده می ‌شود. همچنین قالب رنگی که در این سبک مورد استفاده قرار می ‌گیرد. شامل رنگ‌ های فیروزه‌ ای، کرم، قرمز، بنفش و…. می ‌باشد.

 از جمله نکات‌ حائز اهمیت در سبک هالیوودی می توان به استفاده و بکارگیری از لوازم و وسایل آنتیک و عتیقه در بخش‌ های مختلف ویلا یا منزل اشاره کرد. که می ‌تواند به خوبی حالتی لوکس و سلطنتی را در فضای مد نظر شما به وجود بیاورند.

 استفاده از سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی خانه ها و ویلا ها

 سبک ساحلی نیز یکی از انواع سبک شناسی دکوراسیون داخلی خانه ‌ها و ویلا ها محسوب می‌ شود. با توجه به نام این سبک می ‌توان متوجه شد که این سبک برای ویلا ها یا خانه‌ هایی که در ساحل دریا واقع شده ‌اند. و یا هم چنین برای افرادی که به دریا علاقه بسیاری دارند، بسیار مناسب است. در حقیقت این سبک در بیشتر ویلا هایی که در شمال کشور واقع شده ‌اند مورد استفاده قرار می گیرد. به کارگیری از سبک ساحلی در ویلا های شمال کشور موجب شده است که زیبایی و جذابیت این ویلا ها چندین برابر شود. یا به بیان دیگر باعث می ‌شود که طبیعت وارد فضای داخلی ویلا ها شود.

 استفاده از مبلمان کرم یا سفید و ترکیب آن ها با رنگ‌ های سرد از جمله ویژگی‌ ها و خصوصیات سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی می ‌باشد. که می ‌تواند فضای داخلی ویلا ها را آرامش بخش و صمیمی ‌تر جلوه دهد. شما اگر مایل هستید از سبک ساحلی برای دکور ویلا ی شمالی خود استفاده کنید. توصیه می ‌کنیم که از بالش ‌هایی که دارای الگو ها و طرح‌ های راه راه هستند. و یا کاناپه‌ های مخملی کرم رنگ استفاده نمایید. همچنین شما می ‌توانید برای این آیتم‌ ها از رنگ ‌های سرد و آرام بخش دیگری نیز بهره بگیرید. تا جلوه‌ ای خاص و بی نظیر به فضای داخلی ویلا و یا خانه ی خود بدهید.سبک روستایی

 سبک روستایی از انواع سبک شناسی دکوراسیون داخلی

از جمله انواع دیگری از سبک ‌ها که در سبک شناسی دکوراسیون داخلی طرفداران و علاقه مندان بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. می ‌توان به سبک روستایی اشاره کرد. زیرا در این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی، از المان‌ هایی که از جنس چوب و سنگ هستند استفاده می‌ شود. همچنین از سنگ و چوب به عنوان متریالی برای ساخت چنین ویلا ها و منازلی نیز استفاده می کنند.

سبک روستایی در طراحی دکوراسیون داخلی یک گزینه ی عالی و بی نظیر برای ویلا هایی که در دل طبیعت واقع شده ‌اند. و یا ویلا های جنگلی محسوب می ‌شود. زیرا می ‌تواند به راحتی خصوصیات یک ویلا ی جنگلی را از خود نشان دهد.

 نکات پایانی

 در سبک شناسی دکوراسیون داخلی با سبک‌ های مختلفی که در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ها و منازل مورد استفاده قرار می ‌گیرند به خوبی آشنا شدید. و در مورد المان ها و شاخص ‌های هر کدام اطلاعاتی را به دست آورده ‌اید. شما می ‌توانید با دستیابی به این اطلاعات در مورد سبکی که تمایل دارید ویلا و یا خانه خود را با آن دیزاین کنید، تصمیم بگیرید.

 

طراحی و ساخت پاسیو برای ویلاهای شمال کشور
حتما بخوانید:

 ممنون که تا پایان مقاله همراه وب سایت طراحی دکوراسیون داخلی بودید. امیدواریم از مطالعه ی این مقاله لذت برده باشید. همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله از آن ها یاد شده است. برایتان کاربردی، مفید و آموزنده واقع شده باشد. شما می ‌توانید در صورت تمایل برای مطالعه ی مقالات مرتبط بیشتر در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، ویلا سازی در شمال کشور، باز سازی ویلا ها و… به مقالاتی که لینک آن ها در زیر قرار داده شده است مراجعه فرمایید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا