همه چیز درباره پارکت را بدانید!

پارکت نوعی کفپوش است که از چوب به صورت صفحات نازک طراحی و تولید شده و کاربرد آن پوشاندن سطح زمین است.

پارکت نوعی کفپوش است که از چوب به صورت صفحات نازک طراحی و تولید شده و کاربرد آن پوشاندن سطح زمین است. این محصول به سرعت بین مردم محبوبیت پیدا کرد. زیرا پارکت‌ها زیبایی بی نظیری به محیط می‌دهند. نصب پارکت یکی از مهم‌ترین موارد در طراحی دکوراسیون داخلی به حساب می‌آیند. از پارکت‌ها می‌توان در تمامی محیط‌ها مانند محیط‌های اداری تجاری خانگی و فروشگاهی و غیره استفاده کرد. کارخانه‌های تولید پارکت، سالانه پارکت‌هایی را در مدل‌های مختلف به بازار ارائه می‌کنند. پارکت‌ها از نظر و کیفیت متفاوت هستند. پارکت‌هایی که قیمت آنها بالاتر است از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

نصب پارکت و جنس آن

بر روی پارکت رفت و آمد زیادی می‌شود از این رو لایه‌های روی آن از بین رفته و باعث تخریب پارکت‌ها می‌شود.

این عمل در پارکت‌هایی که جنس آنها نامرغوب است،با سرعت بالاتری اتفاق می‌افتد. از این رو جنس پارکتی را که خریداری می‌کنیم بسیار مهم است. پارکت‌های وجود دارد که ضد آب بوده و عمر آنها نسبت به سایر پارکت‌ها به مراتب بالاتر است. مزیت دیگری که پارکت‌های ضد آب نسبت به سایرین دارند این است که در اثر نظافت مقاوم‌ترند. پارکت‌هایی که این ویژگی را ندارند آب را جذب کرده و متورم خواهند شد.

اهمیت ساب زدن پارکت

پس از قرار گرفتن پارکت روی زمین و خشک شدن کامل چسب زیرین آن، روی پارکت را ساب می‌زنند و توسط لاک درز های آن را می پوشانند. به دلیل آسیب دیدن سطح روی پارکت نیاز است به طور میانگین هر سه سال روی سطح آن ساب زده شود. زیرا باعث سافی و صیقلی شدن سطح پارکت خواهد شد.

 کیفیت پارکت‌ها

پارکت‌ها از چوب ساخته می‌شوند بنابراین نوع چوبی که پارکت از آن تهیه می شود بر نوع و قیمت آن تأثیر مستقیم دارد. چوب گردو یکی از گران ترن چوب های بازار می‌باشد. بنابراین اگر پارکت از چوب گردو باشد قیمت بالاتری داشته و کیفیت آن نیز بالاتر است. پارکت‌های نامرغوب بسیاری، در بازار وجود دارد که تولید کنندگان آن‌ها ادعا می‌کنند که آنها را از چوب مرغوب ساخته‌اند بنابراین در زمینه نصب پارکت حتماً به افراد و شرکتهایی اعتماد کنید که قابل اعتماد باشند.

نصب پارکت‌ ها

نصب پارکت‌ها حتماً باید توسط یک نصاب حرفه‌ای انجام شود زیرا موارد بسیار زیاد مهمی در مراحل نصب پارکت وجود دارد که باید به آن توجه شود تا پس از نصب کامل پارکت و اتمام کار یکدستی و زیبایی محیط را در بر بگیرد. برای نصب پارکت به افراد غیر حرفه‌ای رجوع کنید چراکه هزینه را که صرف خرید پارکت کرده‌اید از دست خواهید داد.

زیرسازی مناسب در نصب پارکت

موارد بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است باعث ناصافی سطح زمین می‌شود. این سطوح ناصاف یکی از مواردی است که نصب پارکت را با مشکل روبرو می‌کند بنابراین قبل از شروع نصب پارکت باید زیر سازی انجام شود. یعنی تمام سطح زیر پارکت باید به صورت یکدست صاف شود. بعد از مرحله زیر سازی نوبت به گزار ای است. دو دلیل برای فوم گذاری وجود دارد اول آنکه به عنوان عایق صدا حرارت عمل می‌کند و دوم آنکه باعث می‌شود نصب پارکت به خوبی انجام شود.

 

کاربرد و نقش پاسیو در دکوراسیون داخلی منازل چیست؟
حتما بخوانید:

امیدواریم اطلاعات سودمندی را در راستای این مقاله به شما عرضه کرده باشیم.ممنون از این که تا انتهای مطالب همراه وبسایت طراحی دکوراسیون بودید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا