هرچیزی که باید درباره سبک دکوراسیون مدرن بدانیم

از پرطرفدارترین سبک‌های طراحی دکوراسیون، می‌توان سبک دکوراسیون مدرن را نام برد. در این مقاله قصد داریم هرآنچه نیاز است در باره این سبک بدانید را، به شما عرضه کنیم. لطفاً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تاریخچه سبک دکوراسیون مدرن

بر اساس جنبش مدرنیسم در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ میلادی سبک مدرن وارد طرح‌های دکوراسیون داخلی شد. این سبک از معماری اسکاندیناوی و آلمانی الهام گرفته است. سبک مدرن تلفیقی است از سادگی و نوگرایی که باعث شد در نیمه قرن بیستم افراد بسیار زیادی به این سبک علاقه مند شده و آن را دنبال کنند از آن در طراحی دکوراسیون داخلی منازل خود استفاده کنند.

سبک دکوراسیون مدرن چه ویژگی‌هایی دارد

سادگی مهمترین ویژگی سبک مدرن می‌باشد که این ویژگی باعث محبوبیت این سبک در سال‌های اخیر شده است. مفهوم سادگی در این سبک به این معنا است که  در چیدمان لوازم خانه، از وسایلی استفاده کنیم که خطوط صاف و مستقیمی دارند و به عبارت دیگر خطوط منحنی و یا جزئیات غیر ضروری در آنها دیده نمی‌شود.

مهم‌ترین رنگ‌هایی که در سبک‌های مدرن به کار می‌رود رنگ‌های ساده و مهمتر از آن رنگ‌های خنثی می‌باشد و دلیل انتخاب این رنگ‌ها آن است که حس سادگی را به مخاطب القا کنند.

سبک دکوراسیون مدرن بیشتر مورد توجه افرادی قرار می‌گیرد که به سادگی و نظم اهمیت بسیار زیادی می‌دهند.

نکات مهم برای سبک دکوراسیون مدرن

 

طراحی و ساخت پاسیو برای ویلاهای شمال کشور
حتما بخوانید:

رنگ‌های مورد استفاده در سبک دکوراسیون مدرن

همانطور که گفته شد استفاده از رنگ‌های خنثی در طراحی سبک مدرن اهمیت بسیار بالایی دارد. موضوع دیگری که در رابطه با رنگ‌ها در این سبک حائز اهمیت است توجه به اصل تک رنگی است. این اصل به این معنا است که به طور معمول برای یک المان تنها از یک رنگ استفاده شود. برای مثال از تنها یک رنگ برای دیوار اتاق استفاده شود چرا که در صورت استفاده از رنگ‌های متفاوت حس سادگی را از فضا گرفته می‌شود.

 مصالح طبیعی مورد استفاده در سبک دکوراسیون مدرن

استفاده از مصالح طبیعی مناسب در طراحی ساختمان اصول اساسی دارد که شاید با خواندن چند مقاله به این اصول پی برده نشود. نکته مهم دیگری که در عموم مصالح طبیعی وجود دارد، تعادل است که رنگ‌های خنثی در محیط ایجاد می‌کنند.

برای مثال وقتی از پارکت‌های چوبی خوش رنگی در ساختمان استفاده می‌کنیم باعث می‌شود فضای سرد و بی روحی را که توسط دیوارهای ساده و سفید به وجود آمده است، به فضایی گرم و دلنشین تبدیل شود.

همانطور که گفتیم درسبک که دکوراسیون مدرن از لوازمی ساده استفاده می‌شودکه این لوازم به هیچ عنوان برای تجمل گرایی استفاده نمی‌شود و تنها برای رفع نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 چیدمان و لوازم خانه

همانطور که گفتیم درسبک که دکوراسیون مدرن از لوازمی ساده استفاده می‌شودکه این لوازم به هیچ عنوان برای تجمل گرایی استفاده نمی‌شود و تنها برای رفع نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور طبیعی این امر باعث می‌شود در هزینه خرید لوازم، صرفه جویی شود و این در حالی است که زیبایی منحصر به فردی به فضا می‌دهد.

 بی شک این سبک برای کسانی که به دنبال لوازم تزیینی برای خانه خود هستند مناسب نخواهد بود زیرا تمامی لوازمی که در سبک دکوراسیون مدرن خریداری می‌شود برای یک ضرورت مشخص است هماهنگی مناسب میانه لوازم در فضا وجود دارد.

 چگونه سادگی در سبک دکوراسیون مدرن رعایت می‌شود

به طور کلی به هیچ عنوان نمی‌توان گفت که خانه‌ای به سبک مدرن طراحی شده است اما در آن گچ کاری، حکاکی و غیره به منظور زیبایی بیشتر ایجاد شده است. در این سبک تمامی خطوط صاف، مستقیم و به دور از جزئیات هستند که باعث می‌شود فضای بسیار زیبا و جذابی در محیط ایجاد شود.

 ویژگی مهم سبک دکوراسیون مدرن

یکی از مهمترین و بارزترین ویژگی‌های این سبک ایجاد فضای تمیز و منظم است. افرادی که به دنبال نظم هستند و به آن علاقه زیادی دارند معمولاً در دسته طرفداران سبک دکوراسیون مدرن قرار می‌گیرند. امروزه مطالعات نشان می‌دهند که هر گونه بی نظمی و شلوغی باعث ایجاد استرس در افراد می‌شود. بنابراین افرادی که ترس و اضطراب بالا دارند، می‌توانند به این سبک روی آورند تا به کاهش اضطراب خود کمک کنند.

 استفاده فلزات درخشان

 یکی از المان‌های طراحی دکوراسیون مدرن استفاده از فلزهای براق و درخشان است. فلزهایی همانند استیل، کروم واستنلس

 این ویژگی را دارند. از این فلزها می‌توان در بخش‌های مختلفی همچون مرده‌ها، دستگیرهٔ کابینت‌ها، پایه‌های مبل، شیرآلات و غیره استفاده کرد.

نقطه کانونی دکوراسیون مدرن

 در طراحی دکوراسیون مدرن یک نقطه کانونی نیاز داریم. نقطه کانونی می‌تواند یک تابلوی هنری خاص باشد که جلوه زیبایی به فضای داخلی خانه می‌دهد. همچنین می‌توان در این سبک، دکوری یا مبلی خاص برای ایجاد جذابیت بیشتر استفاده کرد که باعث می‌شود طراحی داخلی خانه بسیار منحصر به فرد شود.

 

نکات مهم درباره خصوصیات سبک های دکوراسیون مینیمال
حتما بخوانید:

امید واریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات سودمندی به اطلاعات وسیعتان اضافه شده باشد. برای مطالعات بیشتر خواندن مقالات زیر را در سایت طراحی دکوراسیون داخلی به شما پیشنهاد می‌کنیم:

دکوراسیون داخلی خانه” (ویرایش)”>استفاده از سبک رمانتیک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی خانه چه نقشی دارند؟

هر آنچه باید در مورد کاغذ دیواری بدانیم

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا