ویلاهای مدرن در شمال کشور و ویژگی های اختصاصی آنها

وقتی در رابطه با ویلا حرف می ‌زنیم. خیلی از افراد به فکر خانه باغ‌ های بسیار بزرگ و زیبا می ‌افتند، که رو به روی ساحل دریا قرار دارند. ولی امروزه به دلیل کمبود زمین و اراضی و همچنین قیمت بالا ی زمین ، ‌خرید این گونه ویلا ها دور از انتظار است. زیرا ویلا های بسیار گران قیمت و لوکس سرمایه ی بسیار زیادی برای خرید می‌ خواهند. متراژ زمین‌ های موجود برای ساخت و ساز ویلا ها بسیار کم تر شده است. امروزه بیشتر ویلا هایی که در استان های شمالی کشور ساخته شده اند و برای  فروش به خریداران آماده می شوند، متراژ های حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر دارند. و همچنین بیشتر خریدارن علاقه مند به خرید چنین ویلاهای مدرن در شمال کشور هستند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا به این ویلا ها دست پیدا کنند.

یکی از فواید استفاده از سبک مدرن در ساخت ویلا این است. که این سبک، یک سبک بسیار مناسب برای ساختن یک ویلا های کوچک محسوب می شود. به طوری که می‌ توان حتی در زمین‌ هایی با متراژ خیلی کم نیز از این برای ساخت یک ویلا ی بسیار زیبا با و خارق العاده استفاده کرد. در واقع در این مقاله می خواهیم موارد و ویژگی های خرید ویلاهای مدرن در شمال کشور را بررسی کنیم. لطفاً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. مقدمه‌ای در ارتباط با ویلاهای مدرن در شمال کشور 

 مقدمه‌ای در ارتباط با ویلاهای مدرن در شمال کشور 

مهم‌ ترین حسن سبک مدرن این است. که المان های کاربردی و ضروری را نگه می ‌دارد. و موارد اضافه را حذف می ‌کند. این امر باعث می ‌شود. این چنین ویلا هایی که با متراژ کم ساخته می شوند. بهترین عملکرد و ظاهر را داشته باشند. در حقیقت فضای مناسبی را در محیط داخلی ویلا با حذف المان ‌های اضافی به وجود می ‌آورد. که باعث می ‌شود متراژ کل ساختمان بزرگ تر به نظر بیاید.

 بر جسته بودن طبیعت در ویلاهای مدرن در شمال کشور 

برجسته بودن طبیعت در ویلاهای مدرن در شمال کشور ، نکته ای بسیار مهم می ‌باشد. پس طراحی نمای خارجی ویلا باید به صورتی انجام شود. که ویلا در یک هارمونی و سازگاری مناسب با طبیعت اطراف خود قرار بگیرد. آرامش مهم ترین دستاورد طبیعت می ‌باشد. به طور مثال وقتی دریا را تماشا می ‌کنیم. و ساحل را زیر ذره بین می ‌گیریم. و یا پرواز پرستو ها را نگاه می ‌کنیم. احساس آرامش در ما به وجود می ‌آید. و این حس پر از انرژی مثبت خواهد بود.

 و یا به طور مثال وقتی به سر سبزی‌ های جنگل و درختان زیبا نگاه می ‌کنیم. احساس مثبت یا بسیار زیبایی از سر سبزی‌ های طبیعت دریافت می ‌کنیم. و به آرامش می ‌رسیم. به این دلیل است توجه به طبیعت اطراف و منظره ی ویلا اهمیت بسیار زیادی دارد. 

طرز برجسته کردن طبیعت در ویلا های مدرن و خاص استان های گیلان و مازندران

المان ‌هایی که در ویلاهای مدرن در شمال کشور شما را همراهی می‌ کنند. پنجره‌ های تمام قد هستند که در بیشتر ویلا های این منطقه قابل مشاهده می باشند. در حقیقت پنجره‌ های تمام قد به عنوان یک ابزار و المان کاربردی و در انواع ویلا های مدرن و به روز شناخته می ‌شوند. این پنجره‌ ها باعث می‌ شوند که به راحتی قادر باشید از محیط داخل ویلا طبیعت زیبای اطراف آن را مشاهده کنید و از آن لذت ببرید.مزایای استفاده کردن از پنجره‌ های تمام قد

مزایای استفاده کردن از پنجره‌ های تمام قد در انواع ویلاهای مدرن در شمال کشور 

از این نوع از پنجره‌ ها در بیشتر ویلا های استان ‌های شمالی کشور، به خصوص استان های گیلان و مازندران استفاده می ‌شود. برای این که این استان‌ ها دارای طبیعت بسیار ناب و زیبا و جنگل‌ ها و دریا های گسترده هستند. و باعث جذاب تر و زیبا تر شدن چشم انداز ویلا هایی که در این مناطق ساخته می شوند، خواهند شد.

 به علاوه شما می ‌توانید طبیعت را از محیط داخلی ویلا ی مدرن خود، توسط پنجره‌ های تمام قد به راحتی تماشا کنید. در این حالت هیچگاه از طبیعت فاصله نمی ‌گیرید.

 این مدل پنجره‌ ها باعث زیبایی بیشتر محیط داخلی ویلا ی شما خواهند بود. و همچنین باعث می‌ شوند نور مستقیم به محیط داخلی ویلا ی شما وارد شود. همان گونه که می دانید وقتی نور مستقیم به محیط داخلی ویلا ورود می ‌کند، باعث می ‌شود ویلا ی شما بزرگ تر به نظر برسد. این مدل از پنجره‌ ها برای ویلا هایی که متراژ پایین‌ تری دارند خیلی مناسب و کاربردی هستند.

 

زیباسازی ویلا در شمال کشور و نکات مهم مرتبط با آن
حتما بخوانید:

 وجود روف گاردن در ویلا های مدرن و خاص در شمال

از سال ‌های گذشته تا به امروز استفاده از المانی به عنوان بام سبز یا روف گاردن در طراحی ویلاهای مدرن در شمال کشور به چشم می ‌خورد. چنین محیطی بیشتر برای به وجود آوردن احساس آرامش و راحتی در افرادی که در این گونه ویلا ها سکونت دارند مورد استفاده قرار می گیرند. و باعث می شوند که افراد بتوانند به صورت مستقیم در فضای آزاد حضور پیدا کنند. و البته یک چشم انداز زیبا و دوست داشتنی را برای افراد به وجود خواهد آورد. در حقیقت هدف مهم روف گاردن، مراقبت از محیط زیست می ‌باشد. به علاوه در استان‌ های شمالی کشور یعنی استان های گیلان و مازندران، باعث اثرات مثبت زیادی در خصوص به وجود آوردن سر سبزی و پاکیزگی می ‌شود.

 

مزایای استفاده از  روف گاردن در ویلاهای مدرن در شمال کشور 

همان گونه که اطلاع دارید. استان ‌های شمالی کشور دارای رطوبت بسیار بالایی هستند. رطوبت زیاد باعث می ‌شود به سازه‌ های ویلا ی  آسیب برسد. و عمر سازه‌ های استفاده شده در ویلا را کاهش دهد. اما استفاده از روف گاردن باعث بیشتر شدن عمر سازه ‌ها و همچنین به وجود آوردن فضای سبز در ویلایتان می‌ شود.

 همچنین استفاده از روف گاردن باعث می ‌شود. هزینه‌ هایی که برای سیستم های سرمایشی و گرمایشی ویلا مصرف می کنید؛ کاهش یابد. به طور مثال در تابستان و روز های گرم سال می‌ توانید به جای استفاده از کولر وقت خود را در روف گاردن سپری کنید. و همچنین در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید. به کار گیری از روف گاردن در ویلاهای مدرن در شمال کشور می تواند هارمونی و سازگاری این گونه ویلا ها را با طبیعت چندین برابر ‌کند. و چشم انداز های بسیار شکیل و زیبایی را به صورت مستقیم برای شما به ارمغان بیاورد.مزایای استفاده از  روف گاردن

 محوطه سازی در  ویلا های مدرن و خاص در استان های شمالی کشور

علاوه بر دکوراسیون داخلی و طرز چیدمان ابزار و لوازم در فضای داخلی ویلا ها، وسایل محوطه سازی نیز دارای اهمیت بسیار زیادی در ویلاهای مدرن در شمال کشور می ‌باشند. پس می ‌توانید از المان‌ هایی که در محوطه سازی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. برای ایجاد نمایی بسیار شیک و دلنشین در محیط خارجی ویلایتان استفاده کنید.

 به طور مثال می ‌توانید از المان ‌هایی مانند آلاچیق، استخر ها، باربیکیو، برکه‌ های مصنوعی ، گیاهان و… برای محوطه سازی و فضا سازی محیط خارجی ویلای خود، استفاده کنید. و فضای بسیار جذاب و دلنشینی را در محوطه ی ویلا ی خود به وجود بیاورید. البته با این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه ی تهیه و استفاده از این المان ها در محوطه سازی ویلا بسیار بالا است.

ایجاد یک نور پردازی مناسب در محیط بیرونی ساختمان ویلا نیز می تواند نقش مهمی در زیبایی و جذابیت ویلا بر عهده داشته باشد . این المان علاوه بر این که در ایجاد زیبایی بسیار کاربردی در نظر گرفته می شود، بلکه باعث روشن شدن محوطه ی ویلا ی شما نیز خواهد شد.  محوطه سازی در  ویلا های مدرن و خاص در استان های شمالی کشور

موارد پایانی در رابطه با ویلاهای مدرن در شمال کشور 

طراحی مدرن بسیار ساده و آرامش بخش است. به طوری که، آرامش و سادگی از جمله دستاورد های مهم در ویلاهای مدرن در شمال کشور در نظر گرفته می ‌شوند. پس می ‌توانید اطمینان داشته باشید که با وجود کوچک بودن متراژ ویلا، در آن به راحتی به آرامش می رسید و می‌ توانید خوبی را در آن کنار خانواده ، دوستان و عزیزان خود سپری کنید. و اوقات بسیار دلنشین و منحصر به فردی را  برای خود به وجود آورید.

درست است که خریداران و سرمایه گذاران زیادی امروزه قصد خرید ویلاهای مدرن در شمال کشور مخصوصا در استان های گیلان و مازندران را دارند. اما با وجود متراژ پایین ویلا هایی که امروزه ساخته می شوند، هنوز هم ویلا های مدرن طرفداران زیادی را به خود جلب می کنند.

 

انواع خانه نقلی در شمال کشور و مزایای خرید آن
حتما بخوانید:

ممنون که تا انتهای مقاله همراه وب سایت طرحی دکوراسیون داخلی بودید. امیدواریم از مطالعه ی این مقاله لذت برده باشید. همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله از آن ها یاد شده است. برایتان کاربردی ، آموزنده و مفید واقع شده باشد. شما می توانید در صورت تمایل برای مطالعه ی مقالات مرتبط بیشتر در زمینه ی ساخت ویلا در شمال کشور، باز سازی ویلا ها ، طراحی دکوراسیون داخی و … به مقالاتی که لینک آن ها در زیر قرار داده شده است مراجعه فرمایید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا