نکات مهم درباره خصوصیات سبک های دکوراسیون مینیمال

 امروزه بیشتر توجه طراحان داخلی ای که  گرایش به سمت سبک های دکوراسیون مینیمال دارند، روی مسائلی است که  در طراحی دکوراسیون داخلی کاربردی تر از سایر موارد هستند. آنها عقیده دارند که استفاده ازلوازمی که  کاربردی هستند بسیار مهمتر ازاستفاده از تجملات است.آنها  با رعایت اصول مربوط به سبک های دکوراسیون مینیمال فضای آزاد بیشتری را به  محیط داخل خانه اختصاص میدهند.

نکته: 

طرفداران سبک‌های مینیمالیستی از استفاده از هرگونه لوازمی که ضروری نباشد و فقط در راستای ایجاد تزیینات وتجملات باشد خودداری می کنند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با دیگر خصوصیات سبک های دکوراسیون مینیمال اشنا شوید.

Important points about the characteristics of minimalist decoration styles

 آغاز سبک مینیمالیستی(سبک های دکوراسیون مینیمال) مربوط به چه دوره ای است؟

مینیمالیست در بخش های هنری نظیر معماری کاربرد  زیادی دارد.  شروع استفاده از این سبک،قرن بیستم میلادی است. از سبک مینیمالیست می توانیم به عنوان یک  جنبش هنری  یاد کنیم.

اصطلاح مینیمالیست( سبک های دکوراسیون مینیمال)برای اولین بار توسط  چه کسی مطرح شد؟

ریچارد وولهایم اولین کسی است که برای اولین بار در سال ۱۹۶۵ از سبک های دکوراسیون  داخلی مینیمال  نام برد.

تغییرات سبکهای دکوراسیون مینیمال از دیرباز تا کنون

 همانطورکه همه چیز ها از گذشته  تا امروز دچار تغییراتی  شده ه‌اند، سبک های دکوراسیون مینیمال نیز نسبت به گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده اند.سبک  مینیمالیستی ممکن است به دلیل تغییراتی که کرده است دیگر مفهوم گذشته خود را نداشته باشد اما هنوز هم طرفداران به خصوص خود را دارد.

چه کسانی  از سبک مینیمالیستی در طراحی های خود استفاده می کنند؟

 شرکت اپل یکی از شرکتهایی است که سبک  مینیمال را  الگوی کار خود قرار داده است. این شرکت همواره  تلاش می کند تا محصولاتی را   ارائه دهد که در عین سادگی کاربردی باشند.

عدم استفاده  از تجملات

خانه هایی که از سبک های دکوراسیون مینیمال در آنها استفاده می شودهم ساده هستند و هم بی آلایش.یکی از اهداف آن طراحان در طراحی این خانه ها  ایجاد غذای است که علاوه بر اینکه زیباست  کارربردی نیز باشد.یکی دیگر از نکات  حائز اهمیت  در استفاده از این سبک  عدم اتلاف فضاهای موجود در داخل خانه است. تمام تلاش طراحان این قضیه است که  حتی بخش کوچکی از فضا را هدر ندهند و در راستای هدف مشخصی از آن استفاده کنند.رعایت این نکات اهمیت زیادی درسبک های دکوراسیون مینیمال دارد.

Important points about the characteristics of minimalist decoration styles

نکته:

تمام قسمت ها ی تعیین شده  درسبکهای دکوراسیون مینیمال  در خانه در راستای تحقق هدف  مشخصی برای هر یک از اعضای خانواده تعبیه شده اند. وتمام بخش های داخلی خانه در این دکوراسیون ساده است.

کاربرد رنگ ها در دکوراسیون مینیمال

 تاکید طراحان در این سبک استفاده از رنگ هایی است که رفتن باعث شلوغی فضا نشوند و در راستای  بزرگتر جلوه دادن فضا عمل کنند. سنگی که تمام این خصوصیات را داشته باشد  بدون شک رنگ سفید است. این رنگ علاوه بر این که ساده است باعث می شود حس پاکیزگی نسبت به محیط  به مخاطبی که برای اولین بار وارد فضای خانه شما می شود دست دهد.

نکته:

اگر تمایل به استفاده از سبک های طراحی داخلی مینیمال در فضای خانه خود دارید، به هیچ عنوان از رنگ های جیغ و شلوغ استفاده نکنید.

نور مناسب برای سبک های  دکوراسیون مینیمال

 از  ویژگی‌های بارز خانه هایی به سبک مینیمال  استفاده از پنجره های بزرگ است. پنجره های موجود باعث می شوند تا نور خورشید با انعکاس گسترده تری  وارد فضای خانه شود. نور خورشید نقش مهمی در  خانه هایی با  سبک مینیمالستی دارد.  پنل‌های خورشیدی نیز همانند پنجره ها در سبک های دکوراسیون مینیمال  کاربردی هستند.

نکته:
اگر ازپنل خورشیدی برای دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کردید از آن در جهت تولید برق و گرما نیز استفاده کنید.

به جزئیات کوچک در خانه های مینیمالیستی توجه کنید

 همانطور که  در بندهای بالا ذکر کردیم،طراحان سبک های  دکوراسیون  مینیمالیستی تمایل زیادیبه به کارگیری لوازم تزییناتی ونجملاتی در فضای داخلی خانه ندارند.به همین دلیل شما بابه کاربردن این سبک در فضای داخلی خانه خود مجاز به استفاده از  تابلو ها و یا گلدان ها و همچنین مجسمه های زیاد نیستید.  شما با رعایت این اصول  فضایی آرامبخش را در بستر خانه خود به وجود می آوریدکه  تجربه ان  بسیار لذت بخش است.

Important points about the characteristics of minimalist decoration styles

با مثالی جالب از یکی از طراحان داخلی  در ادامه مطلب همراه باشید

 یکی از طراحان  معروف سبک مینیمالیستی میگوید که  خیابانی شلوغ را در نظر بگیرید. شما تصمیم دارید که در این  خیابان پیاده  قدم بزنید اما شلوغی  بیش از حد ان مانع از قدم زدن شما میشود. خیابان را در نظر بگیرید که بسیار خلوت است  و جاده ی فراخی پیش رویتان است.در کدام یک از این موارد احساس بهتری خواهید داشت؟

بله،همانطور که شما در خیابان خلوت احساس بهتری خواهید داشت،در خانه ای که خلوت تر باشد نیز ارامش بیشتری خواهید داشت.

مبلمان مناسب در سبک های مینیمالیستی

همانطور که گفتیم در این سبک کار امد بودن لوازم اهمیت بساری دارد.طراحان این سبک ها تا زمانی که احساس نکنند خانه مورد نظر نیاز به مبلمان دارد،هرگز در طراحی ئاخلی خانه ان را به کار نمیگیرند.مبل های مکعبی و گوشه دار مبل هایی هستند که در این سبک بسیار پر انتخاب اند.

نکته:

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب مبل برای دکوراسیون های مینیمالیستی انتخاب مبل هایی است که علاوه بر سادگی و داشتن رنگ های روشن،کاربردی نیز هستند.

 

همه چیز درباره پارکت را بدانید!
حتما بخوانید:

ممنونیم که تا انتهای مقاله باسایت  طراحی دکوراسیون همراه بودید و امیدواریم که مطالب ارائه شده مورد پسندتان واقع شده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا