گیاهان آپارتمانی پر طرفدار و محبوب کدام گیاهان هستند؟

گیاهان آپارتمانی می‌ توانند علاوه بر این که باعث به وجود آمدن زیبایی در محیط داخلی آپارتمان یا ویلا شوند؛ باعث ایجاد شادابی، طراوت و تازگی نیز باشند. و حس سر زندگی را به افرادی که در این گونه فضا ها اقامت دارند؛ منتقل کنند. به همین دلیل به کارگیری از گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی منازل قادر است؛ تا احساس بسیار مطلوبی را در افراد به وجود بیاورد. با توجه به این موضوع ما تصمیم گرفته ‌ایم تا در این مقاله گیاهان آپارتمانی پر طرفدار را برایتان نام ببریم. و در مورد شرایط نگهداری هر کدام از آن ‌ها در فضای داخلی آپارتمان و ویلا، نکات مهمی را در اختیارتان قرار دهیم. لطفاً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 گیاهانی که درون آپارتمان ‌ها نگهداری می ‌شوند؛ را می ‌توان به عنوان یکی از زیبا ترین و کم هزینه ‌ترین اکسسوری ها و المان هایی که در دکوراسیون داخلی از آن ها استفاده می‌ شود؛ معرفی کرد. از ویژگی‌ های منحصر به فرد گیاهان آپارتمانی می ‌توان به حمل و نقل آسان، نگهداری راحت و قابل دسترس بودن آن ها اشاره کرد.

مهم ‌ترین نکته ای که در مورد گیاهان آپارتمانی پر طرفدار از اهمیت بسیار زیادی بر خوردار است. این موضوع است که بدانید؛ پرورش و نگهداری کدام یک از انواع گیاهان در آپارتمان کار راحت ‌تری به شمار می ‌رود. و می ‌تواند زیبایی و جلوه ی بهتری به فضای داخلی ویلا و یا منزل شما بدهد. گل ‌ها و گیاهان آپارتمانی نیازمند شرایط مطلوب و خوبی در آپارتمان هستند. تا قادر باشند به خوبی رشد کنند. و سلامتی خود را حفظ نمایند.

 شرایط نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی پر طرفدار

 گل ‌ها و گیاهان آپارتمانی نیازمند شرایط مطلوب و خوبی در آپارتمان هستند. تا قادر باشند به خوبی رشد کنند. و سلامتی خود را حفظ نمایند. در حقیقت برای نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی پر طرفدار باید به خاک، نور و میزان آب دریافتی آن ها توجه بسیار زیادی داشته باشید. زیرا مشکل در هر کدام از این موارد می ‌تواند باعث خراب شدن گل ها و گیاهان آپارتمانی شما شود.

در نتیجه توصیه می‌ کنیم که قبل از انتخاب و خرید گیاهان آپارتمانی مورد نظر خود و قرار دادن آن ها در یک نقطه از فضای داخلی منزل و یا ویلایتان؛ ابتدا به خوبی از شرایط و ویژگی ‌های نگهداری و پرورش آن‌ ها مطلع شوید. و اطلاعات خود را بالا ببرید؛ تا بتوانید در حفظ و نگهداری گیاهان آپارتمانی خود درست عمل کرده و آن ها را به خوبی پرورش دهید.

 هنگامی که گیاهان آپارتمانی پر طرفدار را برای زیبا سازی فضای داخلی خانه و یا ویلای خود انتخاب می ‌کنید؛ باید توجه داشته باشید که با ساختار و مدل خانه و دکوراسیون شما همخوانی و هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال شما ابتدا باید در نظر داشته باشید که در طول روز چه مقدار نور خورشید از پنجره‌ ها به داخل خانه تابیده می ‌شود؟ و یا دمای منزل شما به طور معمول چند درجه است؟ و همچنین باید در مورد رطوبت محل زندگی خود مطلع باشید. و بدانید که به چه میزانی است. این نکات تنها مواردی هستند که برای رشد خوب و سلامت گیاهان آپارتمانی پر طرفدار شما باید رعایت شوند.

نگران نور کم خورشید در خانه خود نباشید.

 اگر منزل و یا ویلای شما در موقعیتی قرار دارد که در طول روز نور کمی وارد خانه ی شما می ‌شود. یا به اصطلاح منزل و یا ویلای شما نورگیر نیست. نگرانی به خود راه ندهید. زیرا کمبود نور خورشید به این معنا نیست که شما نمی ‌توانید از گیاهان آپارتمانی پر طرفدار برای زیبا و جذاب کردن محیط داخلی خانه و یا ویلای خود استفاده کنید؛ بلکه شما می‌ توانید در این مواقع و شرایط، از گیاهان آپارتمانی که به نور کم تر نیاز دارند، استفاده کنید.

زیرا این گونه گیاهان در مواقعی که با کمبود نور مواجه می‌ شوند؛ خراب نمی ‌شوند و از بین نمی‌ روند. و همچنین می ‌توانند با نور های غیر مستقیم نیز به خوبی رشد کنند. و سلامت خود را حفظ نمایند.گل سانسوریا

 نمونه‌ هایی از معروف ‌ترین گیاهان آپارتمانی پر طرفدار

 گل سانسوریا از جمله گیاهان آپارتمانی پر طرفدار

 از جمله گیاهان آپارتمانی پر طرفدار که علاقه مندان بسیاری دارد؛ گیاه سانسوریا است. این گیاه زیبا و جذاب را می ‌توان در خانه ‌هایی که اهالی آن به گل و گیاه علاقهٔ بسیاری دارند، مشاهده کرد. گیاه سانسوریا نسبت به سایر گیاهان آپارتمانی پر طرفدار از مقاومت بیشتری بر خوردار می ‌باشد. و همینطور می‌ تواند در هر شرایطی به خوبی رشد کند. این عوامل را می ‌توان از جمله اصلی ‌ترین و پر اهمیت ‌ترین دلیل برای محبوبیت و جذابیت این گیاه آپارتمانی معرفی کرد. دقیقاً به همین دلایل است که گیاه سانسوریا مورد استقبال بیشتر علاقه مندان به گل و گیاه قرار گرفته است.

 

خانه‌های هوشمند و مدرن چه ویژگی هایی دارند؟
حتما بخوانید:

ویژگی ‌های سانسوریا که در صدر جدول گیاهان آپارتمانی پر طرفدار قرار دارد.

 •  سانسوریا در دسته گیاهان آپارتمانی همیشه سبز قرار دارد.
 • گیاه سانسوریا دارای ارتفاعی حدود ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر است؛ که در شرایط مطلوب و مناسب برای رشد می ‌تواند طولی معادل یک متر نیز داشته باشد. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که رشد طولی سانسوریا بیشتر از رشد عرضی آن است.
 •  نور مناسب برای این گیاه که یکی از گیاهان آپارتمانی پر طرفدار محسوب می‌ شود؛ نور غیر مستقیم است.
 •  خاکی که برای این گیاه مناسب است؛ و بهتر است که از آن استفاده شود، خاک مناسب گیاهانی مانند کاکتوس است.
 •  شرایط آبیاری گیاه سانسوریا باید به صورت یکبار در هر هفته باشد. به بیان دیگر قبل از آبیاری گیاه سانسوریا باید توجه داشته باشید که خاک گیاه خشک شده است یا نه؟ زمانی که خاک خشک شده باشد؛ مناسب ‌ترین زمان برای آبیاری این گیاهان آپارتمانی پر طرفدار است.
 •  گیاه سانسوریا که از معروف ترین گیاهان آپارتمانی پر طرفدار به شمار می ‌رود که نیاز به مراقبت زیادی ندارد. در نتیجه می ‌توان به راحتی از آن ها در ویلا ها و منازل استفاده کرد. و آن‌ ها را در فضای داخلی خانه‌ ها پرورش داد. گیاه برگ انجیری

 گیاه برگ انجیری

 از جمله گیاهان آپارتمانی پر طرفدار دیگر که محبوبیت بسیار زیادی را در بین افراد بر خوردار است؛ می‌توان به گیاهان موجود در خانواده برگ انجیری ‌ها اشاره کرد. این گیاهان در دسته ی زیبا ترین و بهترین گیاهان برای فضای داخلی خانه‌ ها و منازل قرار دارند. از این گیاهان می توان به عنوان مناسب ‌ترین و بهترین گزینه برای زیبا سازی فضای داخلی ویلا و منازل و همچنین دلیلی بر افزایش جذابیت دکوراسیون داخلی این فضا ها نام برد.

 گیاهان برگ انجیری دارای برگ‌ های سر سبز و بزرگی هستند. همچنین ساقه‌ های آن ‌ها محکم است؛ که عظمت و شکوه این گیاه را افزایش می ‌دهد. و باعث خاص بودن آن می ‌شود.

 ویژگی ‌ها گیاهان برگ انجیری که در دسته گیاهان آپارتمانی پر طرفدار قرار دارند.

 •  گیاهان برگ انجیری به یک گلدان بزرگ از نظر قطر و ارتفاع نیاز دارند. زیرا می ‌توانند در این نوع گلدان‌ ها رشد بهتری داشته باشند. و همچنین زیبا تر و جذاب‌ تر به نظر برسد.
 •  بهترین مکانی که می ‌توان به گیاهان برگ انجیری در فضای داخلی خانه اختصاص داد؛ کنج فضای داخلی اتاق نشیمن است. اگر شما نیز تمایل دارید تا از این گیاه زیبا و جذاب در منزل و ویلای خود استفاده کنید؛ بهتر است مکانی را برای آن در نظر بگیرید که مطمئن باشید؛ بعد از قرار دادن گلدان این گیاه در آن مکان، با آن برخورد فیزیکی نخواهید داشت.
 •  بهترین دما برای نگهداری و پرورش این گیاه آپارتمانی پر طرفدار، هوا ی گرم و مرطوب است. دقیقاً به همین علت است که گیاهان برگ انجیری در فصل ‌های بهار و تابستان سر حال ‌تر و سر زنده ‌تر به نظر می ‌رسند و بهتر رشد می ‌کنند.
 •  گیاهانی که در خانواده برگ انجیری قرار دارند؛ به نور زیاد علاقه مندند. اما اگر آبیاری آن ها از یک حدی فراتر رود؛ ممکن است که به خراب شدن آن ها منجر شود. بهتر است که این گیاهان آپارتمانی پر طرفدار و زیبا را در کنار پنجره‌ ها و یا بالکن و تراس قرار دهید. و زمانی را برای آبیاری این گیاهان اختصاص دهید؛ که خاک گلدان آن ها کاملاً خشک شده باشد. گیاه فیکوس

 گیاه فیکوس

 گیاه فیکوس از شیک‌ ترین، زیبا ترین و جذاب ‌ترین گیاهان دسته گیاهان آپارتمانی پر طرفدار محسوب می‌ شود. زیرا می ‌توان از آن به عنوان یک المان لوکس و لاکچری در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و منازل یاد کرد. همچنین این گیاه می ‌تواند به عنوان یک اکسسوری جذاب در فضای داخلی ویلا و منازل شما در کنار سایر آیتم‌ ها قرار بگیرد.

 ویژگی‌ های گیاه فیکوس از جمله گیاهان آپارتمانی پر طرفدار

 •  خانه‌ هایی که در آن‌ ها گیاه فیکوس قرار دارد؛ هوای مطلوب ‌تری دارند. زیرا این گیاه می ‌تواند به تصفیه هوای داخلی خانه ‌ها کمک بسیاری کند.
 •  گیاهان فیکوس به نور زیاد بسیار علاقه مند هستند. اما برای اینکه این گیاهان رشد مطلوب ‌تری داشته باشند؛ بهتر است که آن ها را در مقابل نور غیر مستقیم قرار دهید.
 •  بهتر است هر هفته دو بار به گیاه فیکوس آب بدهید. و سعی کنید همیشه خاک گلدان این گیاه را مرطوب نگه دارید. همچنین باید برگ های گیاه فیکوس را که در دسته گیاهان آپارتمانی پر طرفدار قرار دارد را با اسپری نم دار کنید.
 •  بهترین مکان برای قرار گرفتن گیاه فیکوس در ویلا ها و منازل، جایی است که مرکز جریان هوا نباشد. به عبارت دیگر بهتر است که این گیاهان زیبا و جذاب را رو به روی پنجره، بالکن و یا کولر قرار ندهید. گیاه دیفن باخیا

 گیاه دیفن باخیا

 یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی پر طرفدار که می ‌توان در هر خانه ‌ای آن را مشاهده کرد، گیاه دیفن باخیا است. این گیاهان نیز مانند گیاه سانسوریا به مراقبت زیادی احتیاج ندارد. و همچنین سازگاری بسیار مناسب و خوبی با فضای داخلی خانه ‌ها پیدا می ‌کنند. تمام ویژگی ‌هایی که در مورد گیاه دیفن باخیا عنوان شده است؛ همگی دلایلی هستند که موجب شده اند؛ این گیاه زیبا و جذاب از سال‌ های گذشته تا کنون همواره جزو پر طرفدار ترین گیاهان آپارتمانی به شمار رود.

 ویژگی ‌های گیاه دیفن باخیا که در دسته گیاهان آپارتمانی پر طرفدار قرار دارد.

 • رشد این گیاهان جذاب و زیبا در درون گلدان هم به صورت طولی است و هم به صورت عرضی. و اگر شرایط نگهداری و پرورش آن ها مطلوب و ایده آل باشد، این گیاهان می ‌توانند تا یک و نیم متر رشد کنند.
 • گیاه دیفن باخیا که در دسته ی گیاهان آپارتمانی پر طرفدار قرار دارد؛ باید همواره خاک مرطوبی داشته باشد. در نتیجه بهتر است که از آبیاری مداوم این گیاهان زیبا غافل نشوید. البته نکته ‌ای که باید در این مورد رعایت کنید؛ این است که در هر بار آبیاری، میزان کمی آب در گلدان بریزید تا گیاه خراب نشود.
 •  گیاه دیفن باخیا به نور کم و غیر مستقیم علاقه مند است. در نتیجه توصیه می ‌کنیم خود را برای پیدا کردن یک مکان مناسب و پر نور در فضای داخلی ویلا و منزل خود به درد سر نیندازید. گیاه شفلرا

 گیاه شفلرا

 گیاه شفلرا نیز یکی از عالی ‌ترین و محبوب ‌ترین گیاهان موجود در دسته گیاهان آپارتمانی پر طرفدار است. این گیاه نیز یکی از مناسب ‌ترین و بهترین گزینه‌ های انتخابی برای داشتن یک گیاه آپارتمانی جذاب، منحصر به فرد و بی نظیر است. که می ‌تواند فضای داخلی ویلا و منزل شما را بسیار شیک و منحصر به فرد نشان دهد.

گیاه شفلرا سازگاری بسیار خوبی با فضای داخلی ویلا ها و منازل دارد. و همچنین دارای یک ظاهر ظریف و جذاب است؛ که باعث شده است زیبایی آن بسیار به چشم بیاید. و توجه افراد را به خوبی به خود جلب نماید. به کار گیری از این گیاه زیبا و فوق العاده، برای فضای داخلی منازل و ویلا ها و همچنین برای محل کار، می ‌تواند یک انتخاب هوشمندانه و زیرکانه باشد. چون نیاز به نگهداری و مراقبت زیاد ندارد. و می ‌تواند به خوبی رشد کند.

 

هرچیزی که باید درباره سبک دکوراسیون مدرن بدانیم
حتما بخوانید:

 ویژگی ‌های گیاه شفلرا که در دسته گیاهان آپارتمانی پر طرفدار قرار گرفته است.

 •  میزان نوری که گیاه شفلرا به آن علاقه دارد؛ نور غیر مستقیم و کم می ‌باشد.
 • این گیاه جذاب و دوست داشتنی که جزو گیاهان آپارتمانی پر طرفدار محسوب می‌ شود؛ به خاک مرطوب نیز بسیار علاقه مند است. و همچنین اگر همواره برگ های آن را نیز مرطوب نگه دارید، می ‌توانید به رشد هرچه بهتر آن کمک کنید.
 •  از جمله مهم ترین ویژگی ‌ها و نقاط قوت این گیاه زیبا ، قدرت سازگاری بالای آن با فضای داخلی ویلا ها و منازل می ‌باشد. به این صورت که اگر این گیاه چند روز هم مورد آبیاری قرار نگیرد؛ هم می ‌تواند رشد خوب و مناسب خود را داشته باشد.
 •  توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که با آبیاری فراوان این گیاه، موجب می ‌شوید که رشد آن کند یا متوقف شود.
 •  گیاه شفلرا می ‌تواند تا دو متر رشد طولی داشته باشد. این موضوع باعث شده است این گیاه به عنوان یک درختچه تزیینی نیز شناخته شود.این موضوع باعث زیبا تر شدن آن نیز می ‌شود. البته گیاع شلفرا با دارا بودن این ویژگی، می ‌تواند فضای خاص و زیبایی برای ویلا و منزلتان به وجود بیاورد.

 نکات پایانی و جمع بندی مطالب

 همان طور که در طول مقاله مطالعه کرده ‌اید گیاهان آپارتمانی، جذاب ‌ترین اکسسوری ها و المان ‌هایی هستند؛ که می‌ توان با صرف هزینه ‌ای اندک و به راحتی آن ها را برای زیبا سازی فضا ی داخلی ویلا ها، منازل و همچنین محیط کار مورد استفاده قرار داد. استفاده از گیاهان می ‌تواند باعث به وجود آمدن حس سر زندگی، نشاط و طراوت در افراد شود.

شما قبل از این که گیاهان آپارتمانی پر طرفدار را برای دکوراسیون داخلی ویلا و منزل خود انتخاب کنید؛ بهتر است که ابتدا با شرایط پرورش و نگهداری آن‌ ها آشنا شوید. و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید. تنها در این صورت است که شما قادر خواهید بود در زمینه پرورش، حفظ و نگهداری گیاهان آپارتمانی موفق عمل کنید.

 

کاربرد و نقش پاسیو در دکوراسیون داخلی منازل چیست؟
حتما بخوانید:

 ممنون که در این مقاله همراه وبسایت طراحی دکوراسیون داخلی بودید. امیدواریم از مطالعه مقاله لذت برده باشید. همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله از آن ها یاد شده است؛ برایتان آموزنده، کاربردی و مفید واقع شده باشد. شما می ‌توانید در صورت تمایل برای مطالعه مقالات مرتبط بیشتر در زمینه طراحی دکوراسیون، سبک‌ های آن و سایر موارد مرتبط با ویلا و منازل به مقالاتی که لینک آن ها در زیر قرار داده شده است مراجعه فرمایید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا