رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی خانه چه نقشی دارند؟

نقش رنگها در دکوراسیون داخلی خانه بسیار با اهمیت است. به کار بردن نرم افزارهای مناسب طراحی داخلی می‌شود با شما جلوه‌ای زیباتری را به نمای داخلی منزل خود ببخشید. جهت کسب اطلاعات بیشترجهت به کار بردن رنگ‌های مناسب دکوراسیون داخلی خانه در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی خانه چه اهمیتی دارد؟

زمانی را در نظر بگیرید که از لحاظ روحی بسیار خسته وکسل هستید، ناگهان با بازکردن درب اتاق خواب خود با دنیایی از رنگ‌ها مواجه می‌شوید. چه میزان این رنگ‌ها بر روی روحیه شما تأثیر گذار هستند؟ بله، همانطور که متوجه شدید، ذهن انسان نسبت به دیدن رنگ‌های متنوع واکنش مثبت نشان می‌دهد و این واکنش سبب می‌شود تا ما احساس خوشایندتری را داشته باشیم. بنابراین، همانطور که متوجه شدید عدم وجود رنگ‌ها در دنیای ما بسیار ملموس است.

role-colors-play-in-home-decoration

چرا رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بسیار تاثیرگذار هستند؟

 هدف شما از ایجاد یک چیدمان ایده آل در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود این است که بتوانید هنگام رویارویی با ان حس مثبتی داشته باشید. بنا براین، این نکته شما بتوانید طراحی مناسبی را در فضای داخلی خانه خود بوجود بیاورید بسیار حائز اهمیت است.

اطلاعاتی در ارتباط با رنگ‌ها

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید رنگها عنصرهای متفاوتی از نورهستند. رنگ‌های مختلف سبب بروز احساسات مختلف در انسان‌ها می‌شوند. شما با طراحی یک چیدمان ایده آل باید بتوانید تا احساسات مختلفی را به کسانی که برای بار اول وارد منزل شما می‌شوند، منتقل کنید. نکته جالب در ارتباط با رنگ‌ها این است که هر یک از آن‌ها ویژگی‌ها و خصوصیات روانشناسی مربوط به خودش را دارد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با این ویژگی‌های باورنکردنی درباره رنگ‌ها اشنا کنیم.

کاربرد رنگ نارنجی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

رنگ نارنجی سرشار از انرژی است. علاوه بر آن، این رنگ احساس شادی بخشی را در افراد ایجاد می‌کند. اگر فرزند کوچک دارید، پیشنهاد ما به شما این است که حتماً رنگ نارنجی را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود کار ببرید. امواج انرژی بخش و مفرحی که در این رنگ دارد باعث می‌شود کودک شما همواره شاد و پر انرژی باشد. این رنگ در طراحی فضای داخلی مهد کودک‌ها بسیار کاربردی است.

 کاربرد رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ قرمز به دلیل خاصیت تحریک کنندگی و جسارتی که دارد، همواره به عنوان رنگ خطر، اشتیاق و قدرت شناخته می‌شود. اگر تصمیم دارید در دکوراسیون داخلی منزل خود ایجاد گرما وحرارت کنید، حتماً از رنگ قرمز استفاده کنید. توجه داشته باشید که اینکه شما چه مقدار از رنگ قرمز در طراحی داخلی  منزل خود استفاده می‌کنید بسیار مهم است و باید تلاش کنید تا اعتدال را در به کارگیری آن رعایت نمایید.

نکته:

رنگ قرمز علاوه بر این که در افراد ایجاد هیجان و اشتیاق می‌کند، باعث افزایش اشتها نیز می‌شود و این نکته همان دلیلی است که رستوران‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی خود از رنگ قرمز استفاده می‌کنند.

رنگ زرد

آگه بخواهیم از نظر روانشناختی به این رنگ نگاه کنیم، در بسیاری از فرهنگ‌ها از این رنگ بعنوان رنگ نفرت، رنگ قهر و حتی رنگ هشدار یاد می‌شود. اما نکته بسیار جالب در ارتباط با این رنگ این است که به کار بردن رنگ زرد در فضای داخلی باعث ایجاد گرما وحس دوستانه می‌شود.

role-colors-play-in-home-decoration

نکته:

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که رنگ زرد را به عنوان رنگ نفرت می‌شناسید، پیشنهاد ما به شما این است که تحقیقاتی را در زمینه مطالب مربوط به رنگ زرد به عمل آورید تا به طور حتمی نظرتان راجع به این رنگ عوض شود.

کاربرد رنگ سبز در طراحی داخلی خانه

رنگ سبز همواره به عنوان رنگ امید شناخته می‌شود. از دیگر اصطلاحات مرتبط با رنگ سبز، رشد، طراوت و موفقیت است. اگر توجه داشته باشید، زمانی که به طبیعت برای گردش می‌روید، بدون شک تمامی این احساس را تجربه خواهید کرد.بخش‌هایی از خانه که کاربرد رنگ سبز در آن‌ها بسیار مناسب است اتاق پذیرایی و همچنین محل کارشماست.

role-colors-play-in-home-decoration

نکته:

اگر می‌خواهید که رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه شما جلوه بسیار خوشایندتری داشته باشد، از رنگ سفید در کنار آن استفاده کنید. به عبارت دیگر در کاربرد رنگ سبز، رنگ سفید را نیز با آن ترکیب کنید.

رنگ آبی

 رنگ آبی در تئوری رنگ‌ها بسیار حائز اهمیت است. احساسات مربوط به رنگ آبی، آرامش و صلح هستند. این رنگ بر روی روان انسانها بسیار تأثیر گذار است. بخش‌هایی از خانه که اگر از رنگ آبی در آنها استفاده کنید جلوه بهتری خواهند داشت، سرویس بهداشتی و اتاق خواب هستند.

نکته:

 به دلیل احساس آرامشی که در رنگ آبی وجود دارد، این رنگ می‌تواند گزینه مناسبی برای طراحی اتاق خوابتان باشد. توجه داشته باشید که همانطور که در بندهای بالا ذکر کردیم، اگر می‌خواهید رنگ کاربردی شماجلوه بهتری داشته باشد، در کنار آن از یک رنگ دیگر استفاده کنید. استفاده از رنگ آبی به تنهایی و به مقدار زیاد باعث ایجاد افسردگی می‌شود.

 

کاربرد و نقش پاسیو در دکوراسیون داخلی منازل چیست؟
حتما بخوانید:

کاربرد رنگ مشکی در طراحی داخلی خانه

اگر شما هم دقت کرده باشید، بیشتر افراد از این رنگ به عنوان غم و اندوه یاد می‌کنند. به همین دلیل کاربرد این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی خانه زیاد نیست. کمتر کسانی پیدا می‌شوند که تمایل به به کارگیری رنگ مشکی در فضای داخلی خانه خود باشند. اگر تصمیم دارید که از این رنگ در فضای داخلی خانه خود استفاده کنیم حتماً در کنار آن از یک رنگ دیگر استفاده کنید. کاربرد این رنگ به تنهایی باعث ایجاد احساس غم و اندوه در افراد می‌شود.

نکته:

 اگر تمایل دارید که از رنگ مشکی در راستای لوکس بودن دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنید، در کنار آن از رنگ طلایی استفاده کنید. توجه داشته باشید که کاربرد این دو رنگ کنار هم نیز نیاز به داشتن اطلاعات کافی در این زمینه دارد.

استفاده از رنگ بنفش در طراحی داخلی خانه

این رنگ به عنوان یکی از بهترین رنگ‌های دخترانه شناخته می‌شود و معمولاً دختر خانم‌ها علاقه زیادی به استفاده از این رنگ در فضای اتاق خواب خود دارند. اگر از این رنگ در فضاهایی نظیر اتاق پذیرایی استفاده می‌کنید، در واقع طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود را به سمت لوکس بودن گرایش می‌دهید.

رنگ‌های مناسب برای ترکیب با رنگ بنفش رنگ‌های خنثی هستند. از این رنگ به دلیل اینکه انتخاب شاهزادگان است، به عنوان رنگ سلطنتی یاد می‌شود.

 

استفاده از پارتیشن در طراحی دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال کشور
حتما بخوانید:

نکات جالب در مورد رنگ بنفش

 خصوصیات بارز این رنگ کمیاب بودن آن در طبیعت است. از آنجایی که شاهزادگان و اشراف زادگان همیشه تمایل به خاص بودن داشتند، از این رنگ برای لباس‌ها و لوازم شخصی خود استفاده می‌کردند. همچنین این رنگ نسبت به سایر رنگ‌ها گران قیمت‌تر نیز بوده است.

رنگ سفید

همان طور که می دانید از این رنگ به عنوان نماد صلح و تازگی یاد می‌شود. امروزه در طراحی‌های مدرن استفاده از رنگ سفید بسیار به چشم می‌خورد. این رنگ علاوه بر صلح و تازگی، ویژگی جوانی و خالص بودن را نیز داراست. برای خانه‌هایی که فضاهای کوچکتری دارند، استفاده از این رنگ بسیار کاربردی است. زیرا رنگ سفید باعث می‌شود تا فضای شما بزرگ‌تر از آنچه که هست نمایش داده شود. شما می‌توانید برای ترکیب با رنگ سفید از تمام رنگ‌ها استفاده کنید.

نکته:

 توجه داشته باشید که کاربرد بیشتر رنگ سفید در فضای داخلی خانه باعث ایجاد فضایی سرد می‌شود. پس، در استفاده از آن اعتدال را رعایت کنید.

 

آب نما های شیشه ای و استفاده از آن ها در طراحی ویلا در شمال کشور
حتما بخوانید:

ممنونیم که تا انتهای مقاله با سایت طراحی دکوراسیون  همراه بودید و امیدواریم که مطالب ارائه شده مورد پسندتان واقع شده باشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا