خانه‌های هوشمند و مدرن چه ویژگی هایی دارند؟

یکی از ویژگی‌های بسیار مهمی که خانه‌های هوشمند و مدرن دارند این است که افراد می‌توانند در بیرون از منزل نیز به امور خانه رسیدگی کنند. این ویژگی به مرور زمان و با استفاده از پیشرفت تکنولوژی‌ها در دسترس افراد قرار گرفته است .حال این سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توانیم یک خانه هوشمند داشته باشیم؟

ما قصد داریم که در این مقاله به بررسی خانه هوشمند ومدرن با تکنولوژی‌های روز دنیا بپردازیم از اینکه با ما و وب سایت شخصی مهندس امین مقدم همراه هستید سپاسگذاریم.

معرفی خانه‌های هوشمند و مدرن

وجود اینترنت و دستگاه‌های هوشمند در خانه باعث می‌شود که خانه به نام خانه هوشمند و مدرن تبدیل شود. کیفیت زندگی در خانه‌های هوشمند و مدرن بالا است و افراد می‌توانند در هر جایی که هستند تغییراتی در منزل خود را اعمال کنند.در خانه‌های مدرن و هوشمند وسیله‌های خانه به یکدیگر متصل هستند در مواقع ضروری و اضطراری این ارتباط بین وسیله‌های منزل باعث جلوگیری از خطر می‌شود. وسیله‌های که با هم در ارتباط هستند مانند یک سیستم در داخل خانه عمل می‌کنند که ازیک دستگاه هوشمند مرکزی تبعیت می‌کنند.وسیله‌های که با هم در ارتباط هستند مانند یک سیستم در داخل خانه عمل می‌کنند که ازیک دستگاه هوشمند مرکزی تبعیت می‌کنند.

روش دستیابی برای یک خانه هوشمند و مدرن

اگر بخواهیم برای خانه هوشمند یک مثال بزنیم می‌توانیم به لامپ‌هایی که در منازل به کار می‌رود که دارای زمان‌بندی روشن و خاموش شدن هستند اشاره کنیم. این برنامه می‌تواند از طریق گوشی تلفن همراه شما و یا توسط خود شما انجام شود.خانه‌های هوشمند دارای یخچال فریزر و اجاق گاز کنترل از راه دور هستند. از موارد دیگر هوشمند بوددن خانه‌ها می‌توان به دوربین مدار بسته که برای افزایش امنیت خانه استفاده می‌شود اشاره کرد. روش کار این دستگاه‌ها به این صورت است که وقتی فردی وارد خانه شما شود به شما اطلاع داده می‌شود و شما می‌توانید با قفل کردن سریع خانه از خارج شدن سارق جلوگیری کنید.

خانه‌های هوشمند و مدرن برای چه قشری مناسب است؟

همه ما می‌توانیم خانه‌های خود را هوشمند و مدرن بسازیم. البته باید در نظر بگیریم که خانه‌های هوشمند برای افرادی که بیشتر در خارج از خانه‌های خود فعالیت می‌کنند کارآمد است. و مجبور هستند که از دور خانه را مدیریت کنند.همین‌طور در شرایطی که فرزند شما در منزل تنها باشد شما می‌توانید از محل کار و بیرون خانه کودک خود را از راه دور کنترل کنیدو دیگر نگران کارهای خطرناک توسط اون نباشید.خانه‌های هوشمند و مدرن به دلیل داشتن تجهیزات زیاد می‌توانند مانند یک نگهبان برای شما عمل کنند و شما با خیال راحت در شهرهای دیگر باشید.

سیستم‌های موجود در خانه‌های هوشمند و مدرن

یکی از سیستم‌های مورد استفاده در خانه‌های هوشمند و مدرن سیستم ورود به منزل است این سیستم به صورت تشخیص صدا رمز گوشی موبایل اثر انگشت و… کار می‌کند. فقط کافی است داده‌های مورد نظر را به آن معرفی کنیم تا فعال شود.این ویژگی باعث می‌شود که در مواقعی که شما در خانه نیستید به مهمانانتان به راحتی اجازه ورود دهید.همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد سیستم‌های روشنایی از موارد هوشمند بودن خانه می باشند .از موارد دیگر هوشمند بودن خانه می‌تواند سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی باشد. کابینت‌های خانه هم می‌توانند هوشمند باشند به این صورت که با تمام شدن خوراکی‌های موجود در کابینت، شما می‌توانید به سوپرمارکت نزدیک خانه وصل شده و کالای مورد نظر خود را سفارش داده و تحویل بگیرید. امروزه پرده‌های خانه‌ها را هم هوشمند تهیه می‌کند به طوری که بر اساس روشنایی محیط پرده‌ها باز و بسته می‌شوند.امروزه پرده‌های خانه‌ها را هم هوشمند تهیه می‌کند به طوری که بر اساس روشنایی محیط پرده‌ها باز و بسته می‌شوند.

تبدیل خانه‌های قدیمی به خانه‌های هوشمند

نصب کردن دوربین‌های مدار بسته در خانه‌های قدیمی می‌تواند یکی از موارد تبدیل خانه‌های قدیمی به خانه هوشمند باشد.همچنین می‌توانید با تعویض قفل خانه و نصب قفل هوشمند بر روی درب منزل خانه را به خانه هوشمند تبدیل کنیم.

نکته:

نکته قابل توجه این است که شما می‌توانید با هزینه نه چندان زیاد خانه قدیمی خود را تبدیل به خانه هوشمند و مدرن کنید. اگر تصمیم به همچین کاری دارید بهتر است با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید. لازم نیست که تمام قسمت‌های خانه هوشمند باشد و با هوشمند کردن قسمتی از خانه خود می‌توانید صاحب خانه هوشمند شوید.

 

همه چیز درباره پارکت را بدانید!
حتما بخوانید:

از این که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید سپاسگذاریم. شما می‌توانید با مطالعه مقالات بیشتر و مراجعه به لینک‌های زیر از مطالب بیشتری بهره مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا