بخش دوم معرفی ویلاهای خاص در استان ‌های شمال کشور

در بخش اول مقاله ویلاهای خاص شمال کشور، در رابطه با تأثیر موقعیت مکانی و ویژگیهای خاص این دسته از ویلاها صحبت کردیم. همچنین یک تعریف ساده و اولیه در رابطه با ویژگی ویلاهای خاص در استان های شمالی کشور  در اختیارتان قرار دادیم. در بخش دوم این مقاله قصد داریم تا به بررسی طراحی ویلاهای خاص در استان ‌های شمال کشور خصوصا در استان‌های گیلان و مازندران بپردازیم. و به عبارت دیگر تمامی نکات مربوط به طراحی این دسته از ویلاها را برایتان عنوان می‌کنیم. اگر تمایل به کسب آگاهی‌های کامل در این زمینه دارید و به دنبال افزایش اطلاعات خود در این زمینه می‌باشید؛ توصیه می‌کنیم حتماً تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

طراحی ویلاهای خاص در استان ‌های شمال کشور

 ممکن است در مقالات مختلف متعددی، با واژه طراحی روبرو شده باشید. همانطور که مشخص است این واژه نیاز به توصیف ندارد. و یا نیاز به توضیح دوباره آن نمی‌باشد. اما در طراحی ویلا خصوصاً طراحی ویلاهای خاص در استان‌ های شمال کشور، یک اصل اساسی و مهم وجود دارد. که نباید از آن غافل شویم. و از آن چشم‌پوشی کنیم. این اصل مهم و حائز اهمیت، هندسه نام دارد. موضوع هندسه در بطن طراحی جا گرفته است.

طراحی طبق هندسه، عناصر تکراری، تناسب و عناصر تک و… همگی به عنوان پایه‌هایی در موضوع طراحی شناخته می‌شوند. همه این موضوعات مفهوم هندسه را در طراحی پررنگ‌تر از سایر موارد نشان می‌دهند. طراحی ویلاهای خاص در استان ‌های شمال کشور باید به گونه‌ای صورت بگیرد که ویلا با موقعیت مکانی و جغرافیایی سازگاری و همنشینی مناسبی داشته باشد. در این صورت تواند چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره کرده و توجه همه را به خود جلب کند.

ویلاهای خاص در استان های شمالی کشور

چگونگی ایجاد سازگاری و هماهنگی بین طراحی ویلاهای خاص در استان ‌های شمال کشور و محیط

هنگامی که از هندسه، تناسب، حجم، خط و… در طراحی ویلای خود استفاده می‌کنیم باعث می‌شود یک خروجی بی نظیر به دست آوریم. اما همانطور که می دانید منحصر به فرد بودن طراحی یک ویلا برای خاص به نظر رسیدن آن کافی نمی‌باشد. از این رو بین طراحی ویلا و محیط اطراف باید هماهنگی و سازگاری مناسبی وجود داشته باشد. در این صورت یک چشم انداز زیبا و بی نظیر به وجود بیاید.

 طراحی نقشه ویلا باید به گونه‌ای باشد که دارای نمای زیبای داخلی و خارجی بوده و به بهترین شکل ممکن ساخته شود. همچنین منظره دلنشین و جذابی در اختیار مخاطبان قرار بگیرد. تا یک خاطره فوق‌العاده در ذهن آنها ثبت شود. از این رو می‌توانیم اینطور بگوییم که طراحی ویلاهای خاص در استان ‌های شمال کشور، بسته به ذوق و سلیقه طراحان و سازندگان، اصول مهندسی مناسب و استاندارد ها می‌باشند.

اصلی‌ترین و پر اهمیت‌ترین شاخصه ویلاهای خاص استان ‌های شمال کشور ، معماری و طراحی بی نظیر و شگفت انگیز بنا می‌باشد. این موضوع باعث تفاوت و تمایز این دسته از ویلاها با سایر ویلاها می‌باشند.

 

رنگ آمیزی درب ورودی ویلا با استفاده از چه رنگ‌هایی زیباتر می‌شود؟
حتما بخوانید:

سؤالات رایج در رابطه با طراحی ویلاهای خاص در استان‌ های شمال کشور

 برای این که مهندسان و معماران بتوانند یک نقشه خاص برای ویلای مورد نظر شما طراحی کنند باید ابتدا به این سؤالات در ذهنشان پاسخ دهند:

  •  وزش باد در منطقه ای که قرار است ویلا در آن ساخته شود به چه صورتی می‌باشد؟
  •  زاویه تابش آفتاب به ساختمان ویلا در چه جهتی قرار دارد؟
  •  ویلای در حال ساخت متناسب برای چه تعدادی از افراد طراحی و ساخته می‌شود؟
  •  آیا ویلای مورد نظر شما در منطقه ساحلی قرار دارد و یا جنگلی؟
  •  آب و هوایی که در آن به ساخت ویلا اقدام می‌کنید مرطوب است یا شرجی؟

پاسخ به این سؤالات رایج می‌تواند اطلاعات بسیار مناسبی را برای مهندسان و معماران به دست آورد. در این صورت آنها می‌توانند به طراحی ویلا‌های خاص در استان ‌های شمال کشور دست بزنند.

ویلاهای خاص در استان های شمالی کشور

 نکته مهم

 در زمان‌های قدیم به ساختمانهایی که در مناطق دور افتاده قرار داشته و خارج از شهرها ساخته می‌شدند ویلا می‌گفتند. به عبارت دیگر تمام ساختمان‌هایی که در حاشیه شهرها و  در مناطق کوهستانی و ییلاقی ساخته می‌شدند ویلا نام داشتند. امروزه ساخت و ساز ها و همچنین ویلا سازی بسیار گسترش پیدا کرده و در بین شهرها نیز صورت می‌پذیرد. همچنین این عقیده بین مردم گسترش یافته است که آن‌ها می‌توانند به راحتی به ساخت خانه‌های ویلایی در مراکز شهر اقدام کنند. آن‌ها می‌توانند با گسترش فضای سبز در محیط‌های شهری بسیار تاثیرگذار باشند و باعث ایجاد انرژی مثبت در بافت شهری شوند.

ویلاهای خاص موجود در استان‌ های شمال کشور بیشتر در چه مناطقی دیده می‌شود؟

موقعیت مکانی و جغرافیایی ویلاها تنها به کنار ساحل و یا در درون جنگل بودن محدود نمی‌شود. بلکه اینکه در کدام یک از شهرهای استان‌های گیلان و مازندران ساخته شود نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به طور کلی بهتر است ویلاها در مناطقی که از تجمع مسافران و گردشگران زیادی برخوردار می‌باشد، ساخته و یا خریداری شوند. چرا که مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار می‌گیرد. همچنین شهرها از نظر اقتصادی قابلیت رشد و ارتقاء بالایی دارند. از این رو این عوامل بر قیمت ویلای شما تاثیرگذار خواهند بود. و باعث افزایش قیمت ویلای شما و به طور کلی افزایش سرمایه شما خواهند شد.

ویلاهای خاص در استان های شمالی کشور

عامل مهم و اساسی مؤثر بر ویلا‌های خاص موجود در استان ‌های شمال کشور

 یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار بر این دسته از ویلاها میزان دسترسی آنها به شهرهای شمالی می باشند. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که وزارت راه و شهرسازی اقدام به ساخت بزرگراه‌هایی نموده است که فاصله شهرهای بزرگ را به مناطق شمالی کمتر کند. و همچنین باعث توسعه و آبادانی شهرهای استان گیلان و مازندران شود.

 بنابراین مسیرهای دسترسی ویلای شما به مراکز شهرها و مراکز خدماتی درمانی رفاهی و… از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید به آن توجه زیادی شود.

 

تنظیم و تمدید پروانه ساخت و ساز ویلا در شمال کشور
حتما بخوانید:

ویژگی ویلاهای خاص در استان ‌های شمال کشور

 از جمله مهمترین ویژگی‌هایی که این دسته از ویلاها دارند متراژ بالا می‌باشد. متراژ کلیه ویلاها در این دسته، حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ متر مربع متغیر است. ویلاهایی که در چنین متراژهایی احداث می‌شوند معمولاً دارای متراژ زیربنای معادل ۵۰۰ تا ۷۰۰ مترمربع می‌باشند. نکته مهم در طراحی‌، محوطه سازی زیبا و بی نظیر می‌باشد. به طور کلی معمولاً ویلاهای خاص استان ‌های شمال کشور  به صورت فلت، دوبلکس یا تریبلکس ساخته می‌شوند. و بقیه متراژ اضافی را به محوطه سازی اختصاص می‌دهند. برای این کار از المان‌هایی مانند استخر، برکه‌های مصنوعی، آلاچیق‌ها، باربیکیو، نورپردازی مناسب، استفاده از گیاهان و… بهره می‌برند.

 تعداد اتاق خواب ها نیز می‌تواند بر روی خاص به نظر رسیدن ویلای شما تاثیرگذار باشد. به طور کلی ویلاهای خاص در استان ‌های شمال کشور معمولاً دارای ۴ اتاق خواب یا بیشتر می‌باشند. و همچنین اتاق خواب ها دارای مستر بوده تا امکانات رفاهی بیشتری در اختیار صاحبان ملک قرار بگیرد.

ویلاهای خاص در استان های شمالی کشور

 جمع بندی مطالب

 به طور کلی ویلاهای خاص در استان‌های شمالی کشور دارای المان‌های خاص و بی نظیر بوده که باعث منحصر به فردی ویلای شما و تفاوت با سایر ویلاها می‌شوند. این دسته از ویلاها از متراژ بسیار بالا برخوردار بوده و دارای امکانات و تجهیزات رفاهی عالی و مدرن می‌باشند. به علاوه بر طراحی نمای خارجی و داخلی ویلای شما نقش پررنگی در خاص به نظر رسیدن ویلا ایفا می‌کند.

 

کاربرد و نقش پاسیو در دکوراسیون داخلی منازل چیست؟
حتما بخوانید:

 ممنون از این که تا انتهای مقاله همراه وب سایت طراحی دکوراسیون داخلی بودید. امیدواریم از مطالب گفته شده لذت برده و مطالب برایتان سودمند واقع شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به مقالات مرتبط از طریق لینک‌های زیر اطلاعات مطلوبی در زمینه‌های مرتبط بدست آورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا