انواع سنگفرش برای محوطه ویلا و کاربردهای متنوع آن

زمانی که در مورد زیبا سازیِ محوطه و فضای ویلا صحبت می کنیم. استفاده از انواع سنگفرش برای محوطه ویلا نیز به ذهنمان می رسد. در حقیقت سنگ فرش ‌ها جزو المان ‌ها و آیتم ‌هایی محسوب می ‌شوند. که برای فضا سازی و افزایش زیبایی محوطه خارجی ویلا و حیاط آن مورد استفاده قرار می‌ گیرند. سنگ فرش‌ ها به راحتی می ‌توانند. محوطه ی خارجی ویلا ی شما را زیبا تر و جذاب ‌تر نشان دهند.

بنابراین می ‌توان این طور بیان کرد که سنگ فرش‌ ها نقش مهم و حائز اهمیتی در فضا سازی و زیبا سازی محوطه و باغ ویلا بر عهده دارند. با توجه به این موضوعات ما قصد داریم. تا در مورد انواع سنگفرش برای محوطه ویلا ، در این مقاله موضوعات مختلفی را در اختیارتان قرار دهیم. تا شما بعد از مطالعه ی این مقاله اطلاعات و آگاهی مناسبی را در خصوص انواع سنگ فرش و کاربرد های آن در محوطه سازی ویلا ها به دست بیاورید. در نتیجه توصیه می ‌کنیم که تا انتهای مقاله همراه ما باشید. چرا انتخاب انواع سنگفرش برای محوطه ویلا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؟

 چرا انتخاب انواع سنگفرش برای محوطه ویلا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؟

 همان طور که در قسمت ابتدایی مقاله عنوان شده است. از انواع سنگفرش برای محوطه ویلا استفاده می ‌شود. اما سنگ فرش ‌ها علاوه بر زیبا سازی و فضا سازی محوطه ی ویلا؛ مزیت‌ ها و فواید بسیار زیاد دیگری نیز دارند. به عنوان مثال از سنگ فرش ‌ها برای افزایش استحکام زمینِ محوطه ی ویلا در زمان باران و برف استفاده می ‌شود.

زمانی که از سنگ فرش‌ ها برای افزایش استحکام زمین استفاده می ‌شود. باید طریقه ی استفاده از آن ها به گونه ‌ای باشد که بتواند آب را در سریع ترین زمان ممکن از خود عبور دهد. توجه به این موضوع در ویلا های شمالی کشور بسیار حائز اهمیت است. زیرا ویلا ‌هایی که در مناطق شمالی کشور واقع شده ‌اند. بیشتر از ویلا های دیگر در معرض بارندگی قرار دارند.

 محوطه و حیاط یک ویلا تنها برای قدم زدن و پیاده روی مورد استفاده قرار نمی گیرد. بعضی مواقع فرزندان و کودکان ممکن است که بخواهند در این محوطه بازی کنند. یا دوچرخه‌ سواری نمایند. به همین دلیل انتخاب انواع سنگفرش برای محوطه ویلا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به گونه‌ ای که سنگ فرش‌ ها نباید مانعی برای دوچرخه سواری فرزندان محسوب شوند.

یا همچنین زمانی که قصد دارید خودروی خود را در محوطه ویلایتان پارک نمایید. سنگ فرش ‌ها نباید مانعی برای این کار باشند. به بیان ساده‌ تر می ‌توان این طور بیان کرد که سنگ فرش‌ ها باید به گونه ای انتخاب شوند که حرکت و رفت و آمد را در محوطه ی ویلا سخت و دشوار نکنند.سنگ فرش‌ ها باید به گونه ای انتخاب شوند که حرکت و رفت و آمد را در محوطه ی ویلا سخت و دشوار نکنند.

 نکته

 زمانی که چمن ‌ها و علف ‌های خودرو در لا به لا و اطراف سنگ فرش ‌ها رشد می‌ کنند. می ‌توانند جلوه بسیار زیبا و جذابی را در محوطه ی ویلا ی شما به وجود بیاورند. و در نتیجه با توجه به این نکته در زمان انتخاب سنگ فرش مورد نظرتان از میان انواع سنگفرش برای محوطه ویلا ی خود بهتر است. مدلی را انتخاب کنید که در زمانی که در کنار یکدیگر قرار می‌ گیرند و بر روی زمین چیده می ‌شوند. بین آن ها فاصله‌ هایی وجود داشته باشد. تا چمن‌ ها فرصت رشد در این فضا را پیدا کنند.

 انواع سنگفرش برای محوطه ویلا

 انواع سنگفرش برای محوطه ویلا شامل موارد زیر می ‌شود:

 •  سنگ فرش‌ های آجری
 •  سنگ فرش‌ های گرانیتی
 •  سنگ فرش‌ هایی که با استفاده از سنگ ریزه به وجود می ‌آیند.
 •  سنگ فرش ‌هایی که با ا استفاده از سنگ آهک به وجود می ‌آیند.
 •  سنگ فرش ‌های تراورتن
 •  سنگ فرش ‌های بتنی
 •  سنگ فرش‌ هایی با سنگ لوح

در ادامه ی مقاله در مورد هر کدام از انواع سنگفرش برای محوطه ویلا توضیحات مختصری را دراختیارتان قرار خواهیم داد. لطفاً در ادامه مقاله همراه ما باشید. سنگ فرش ‌های آجری

 سنگ فرش ‌های آجری

 سنگ فرش ‌های آجری از ساده‌ ترین انواع سنگفرش برای محوطه ویلا محسوب می ‌شوند. سنگ فرش ‌ها را می ‌توان با انواع متریال ساختمانی که در نمای خارجی ویلا از آن ها استفاده می ‌شود؛ تطبیق داد. این موضوع باعث شده است که این نوع سنگ فرش همیشه توجه همگان را به خود جلب کند. در حقیقت شما می ‌توانید با آجر هایی که در نمای خارجی ویلا های خود از آن استفاده کرده ‌اید. اقدام به ایجاد سنگ فرش در محوطه ی ویلا ی خود نمایید. آجر های مورد استفاده شما در سنگ فرش‌ های آجری می ‌توانند به رنگ قرمز و یا نارنجی باشند. استفاده از این نوع سنگ فرش موجب می ‌شود که فضا و محیط خارجی ویلا ی شما احساس گرما و صمیمیت را از خود به افراد منتقل کند.

 اما این نوع سنگ فرش‌ ها دارای معایبی نیز می ‌باشند. از جمله مهم ترین معایب آن ها می ‌توان به این موضوع اشاره کرد. که سنگ فرش‌ های آجری در زمان کوتاهی خراب و پوسیده می ‌شوند. مخصوصاً اگر در مناطق مرطوب از آن ها استفاده شود. در نتیجه با توجه به این موضوع زمانی که شما اقدام به خرید یا ساخت ویلایی در مناطق شمالی کشور می‌ کنید. که دارای سنگ فرش ‌های آجری در حیاطِ ویلا می ‌باشد. حتما به این موضوع توجه کنید که سنگ فرش ‌ها پوسیده نشده باشند.

 

تنظیم و تمدید پروانه ساخت و ساز ویلا در شمال کشور
حتما بخوانید:

 سنگ فرش‌ های گرانیتی از جمله انواع سنگفرش برای محوطه ویلا

 این مدل از انواع سن گفرش برای محوطه ویلا دارای ماندگاری، زیبایی و استحکام بسیار بالایی نسبت به سایر مدل ‌های سنگ فرش می ‌باشد. سنگ های گرانیت‌ نسبت به گرما و سرما از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. و زمانی که در مجاورت عوامل محیطی قرار می ‌گیرند. از خود مقاومت زیادی نشان می‌ دهند. در نتیجه سنگ فرش ‌های گرانیتی می‌ توانند یک گزینه بسیار مناسب برای پوشش محوطه و حیاط ویلا ها در نظر گرفته شوند.

اگر شما از سنگ فرش ‌های گرانیتی برای محوطه ی ویلا ی خود استفاده کرده ‌اید. بهتر است که به این نکته توجه داشته باشید. که بهتر است فاصله ی بین گرانیت ‌ها را به وسیله سنگ ریزه پر کنید. زیرا با این کار می ‌توانید جلوه‌ ای زیبا و تماشایی به حیاط ویلا ی خود بدهید.

 البته در این بین باید به یک نکته ی دیگر نیز توجه داشته باشید. و آن هم این است که قیمت سنگ فرش‌ های گرانیتی نسبت به سایر سنگ فرش ‌ها بسیار بیشتر است. و این موضوع باعث می ‌شود که شما هزینه ی بیشتری را برای محوطه سازی ویلا ی خود مصرف نمایید.سنگ فرش ‌هایی که به وسیله سنگ ریزه‌ ها به وجود می ‌آیند.

سنگ فرش ‌هایی که به وسیله سنگ ریزه‌ ها به وجود می ‌آیند.

 از جمله کم هزینه ‌ترین و ساده‌ ترین مدل سنگ فرش در بین انواع سنگفرش برای محوطه ویلا ، می ‌توان به استفاده از سنگ ریزه‌ ها به عنوان سنگ فرش و پوششی برای حیاطِ ویلا اشاره کرد. از سنگ ریزه ‌ها می ‌توان به عنوان سنگ فرش در ویلا هایی که دارای باغ یا حیاطی با متراژ بسیار بالا هستند استفاده نمود. درست است که این نوع سنگ فرش، هزینه ی کم تری نسبت به سایر انواع سنگ فرش ‌ها را به خود اختصاص می دهد. اما دارای معایبی نیز می ‌باشد. 

از جمله معایب سنگ فرش کردن محوطه ی ویلا به وسیله ی سنگ ریزه می ‌توان به دشواری در باز و بسته کردن درب ورودی حیاط اشاره کرد. در نتیجه توصیه ی ما برای استفاده از این نوع سنگ فرش در محوطه ی ویلا این است. که در بخش ‌هایی از حیاط که قرار است در آن میز یا صندلی قرار بدهید. و یا در حاشیه استخر ها همچنین سایر بخش ‌های محوطه از سنگ ریزه به عنوان پوشش زمین استفاده کنید. اما در کنار در های ورودی استفاده از سنگ ریزه به عنوان سنگ فرش فکر مناسبی نمی‌ باشد.

 

زندگی رؤیایی با خرید ویلای شمالی در دل طبیعت
حتما بخوانید:

 سنگ فرش ‌هایی که با استفاده از سنگ آهک به وجود می ‌آیند.

 این مدل از سنگ فرش ‌ها در بین انواع سنگفرش برای محوطه ویلا بیشتر با رنگ ‌های سفید و کرم دیده می‌ شوند. به همین دلیل است که می ‌توانند نور خورشید را به خوبی منعکس کنند. استفاده از این سنگ فرش بیشتر برای ویلا هایی که در مناطقی که دارای آب و هوای گرم هستند. و همواره آفتاب می‌ تابد کاربرد دارند. زیرا این نوع سنگ فرش ‌ها می ‌توانند گرمای هوا را به خوبی کاهش دهند. و همین طور می ‌توانند با منعکس کردن نور خورشید جلوه و زیبایی خاصی به محوطه ویلا بدهند. این موضوع باعث می ‌شود که درختانی که در حیاط ویلا از آن ها استفاده شده است. زیبا تر دیده شوند. و رنگ سبز آن‌ ها بیشتر خود را نشان دهد. سنگ فرش ‌هایی که با استفاده از سنگ آهک به وجود می ‌آیند.

 سنگ فرش های تراورتن از انواع سنگفرش برای محوطه ویلا

 این مدل از سنگ فرش‌ ها که از انواع سنگ فرش برای محوطه ویلا محسوب می ‌شوند. دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی هستند. از فواید دیگر این مدل از سنگ فرش ها می ‌توان به شست و شوی آسان آن ها نیز اشاره کرد. اما علاوه بر این مزیت ‌ها سنگ فرش های تراورتن دارای معایبی نیز می ‌باشند. از جمله معایب این نوع سنگ فرش ‌ها می ‌توان به نا کار آمدی آن ‌ها در اطراف استخر ِویلا اشاره کرد. زیرا سنگ فرش‌ های تراورتن زمانی که خیس می ‌شوند. بسیار لغزنده خواهند شد. در نتیجه بهتر است که در اطراف استخر به هیچ وجه از این نوع سنگ فرش‌ ها استفاده نکنید.

سنگ فرش ‌های بتنی

 یکی از مدل‌ های مقرون به صرفه و استاندارد که برای پوشش کف حیاط و محوطه ی ویلا مورد استفاده قرار می گیرند سنگ فرش‌ های بتنی هستند. برای این که بتوانید از این مدل از انواع سنگفرش برای محوطه ویلا به راحتی استفاده نمایید. فقط لازم است که بتن‌ ها را تهیه کنید و آن ها را در اختیار معماران و مهندسان قرار دهید. البته باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که به کارگیری از این نوع سنگ فرش‌ ها در محوطه ی ویلا برای هر قسمت و موقعیتی مناسب نیست.

به عنوان مثال در بخش ‌هایی از فضا ی سبز و باغ ویلا ی شما که در آن گل ها و گیاهان و همچنین درختان مختلف کاشته شده اند. نمی ‌توانید از سنگ فرش ‌های بتنی نیز استفاده کنید. زیرا به کارگیری از این نوع سنگ فرش‌ ها شما را با محدودیت ‌هایی رو به رو می‌ کند. در نتیجه بهتر است که از این نوع سنگ فرش‌ ها برای پوشش مناطقی استفاده کنید که در آن گل ها ، گیاهان و درخت‌ ها حضور ندارند.سنگ فرش ‌های بتنی

 سنگ فرش ‌هایی با سنگ لوح

برای این که محوطه ی ویلا ی خود را با استفاده از انواع سنگ فرش ‌ها زیبا تر کنید. می ‌توانید از سنگ فرشی که با استفاده از سنگ لوح به وجود می ‌آید؛ بهره بگیرید. این نوع سنگ فرش‌ ها در بین انواع سنگفرش برای محوطه ویلا ، دارای پوششی یشمی یا ذغالی می ‌باشند. این نوع سنگ فرش‌ ها بیشتر برای پوشش زمینِ محوطه ی ویلا هایی که در مناطق سرد واقع شده ‌اند مناسب هستند. زیرا دارای ماندگاری و مقاومت زیادی می ‌باشند.

 علاوه بر این نکاتی که درمورد سنگ فرش‌ های سنگ لوح گفته شد. این نوع سنگ فرش ‌ها به دلیل این که دارای رنگ تیره می ‌باشند. می ‌توانند به خوبی گرمای خورشید را به خود جذب کنند. و باعث گرم شدن فضا می ‌شوند. این سنگ فرش ‌ها به عنوان یک المان مناسب، برای ویلا هایی که در مناطق سرد و کوهستانی واقع شده ‌اند؛ مورد استفاده قرار می ‌گیرند. قبل از این که محوطه ی ویلا ی خود را سنگ فرش کنید. بهتر است که تقسیم بندی‌ های لازم را انجام دهید. با این کار شما می ‌توانید هر بخش را به کاری اختصاص دهید. و در نتیجه فضایی که برای سنگ فرش در نظر دارید کمتر شود. با این کار در نهایت هزینه ی سنگ فرش کردن محوطه ی ویلا ی شما کاهش می ‌یابد.

 نکات پایانی در مورد انواع سنگ فرش برای محوطه ویلا

 •  در ویلا هایی که دارای محوطه ی بزرگی هستند. و شامل چند بخش مختلف می ‌شوند؛ از سنگ فرش ‌های متفاوتی استفاده کنید. تا فضا های متفاوتی را در محوطه ی ویلا ی خود در اختیار داشته باشید.
 • به چیدمان سنگ فرش محوطه ی ویلا ی خود توجه زیادی داشته باشید. زیرا این موضوع می ‌تواند بر روی زیبایی محیط خارجی ویلا ی شما تأثیر زیادی داشته باشد. در نتیجه بهتر است برای این کار از افراد متخصص و ماهر کمک بگیرید. تا نتیجه ی مناسب ‌تری را به دست بیاورید.
 •  قبل از این که محوطه ی ویلا ی خود را سنگ فرش کنید. بهتر است که تقسیم بندی‌ های لازم را انجام دهید. با این کار شما می ‌توانید هر بخش را به کاری اختصاص دهید. و در نتیجه فضایی که برای سنگ فرش در نظر دارید کمتر شود. با این کار در نهایت هزینه ی سنگ فرش کردن محوطه ی ویلا ی شما کاهش می ‌یابد.
 •  به کارگیری از سنگ فرش ‌های گرانیتی، به دلیل گران‌ قیمت بودن آن ها، باعث زیاد شدن هزینه‌ های محوطه سازی می‌ شود. البته این کار می ‌تواند قیمت ویلای شما را نیز افزایش دهد. به همین دلیل اگر شما قصد فروش ویلا ی خود را دارید. بهتر است به این نکات توجه داشته باشید. که افرادی که به دنبال خرید ویلا در استان‌ های گیلان و مازندران هستند. بیشتر سراغ ویلا های زیبا که دارای قیمت مناسبی نیز می ‌باشند، می ‌روند. در نتیجه بهتر است که برای سنگ فرش کردن محوطه ی ویلا ی خود از سنگ فرش‌ هایی که قیمت زیادی ندارند، استفاده نمایید.

 جمع بندی

 با توجه به تمام موارد و نکاتی که در مورد انواع سنگفرش برای محوطه ویلا در این مقاله مطالعه کرده‌ اید. حتماً اکنون اطلاعات و آگاهی مناسبی در این رابطه به دست آورده ‌اید. شما می ‌توانید از انواع سنگ فرش‌ ها برای زیبا سازی محوطه و حیاط ویلا ی خود استفاده نمایید. هر کدام از سنگ فرش ‌ها دارای هزینه ی متفاوتی برای اجرا در بخش محوطه سازی می ‌باشند. که شما با توجه به نیاز خود می ‌توانید مدل مناسبی را برای محوطه ی ویلا انتخاب نمایید.

 

پنجره شاه نشین و جزئیات مدرن و بروز آن در طراحی ویلا
حتما بخوانید:

 ممنون که در این مقاله همراه به وب ‌سایت طراحی دکوراسیون داخلی بودید. امیدواریم که از مطالعه ی این مقاله لذت برده باشید. و همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله از آن ها یاد شده است. برایتان آموزنده، کاربردی و مفید واقع شده باشد. شما می ‌توانید در صورت تمایل برای مطالعه ی مقالات مرتبط بیشتر در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی، ساخت ویلا در شمال کشور، باز سازی ویلا ها و سایر موارد به مقالاتی که لینک آن ها در زیر قرار داده شده ‌است مراجعه فرمایید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا