استفاده از سبک رمانتیک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

این سبک به دلیل وجود احساس شاعرانه در خود، از سبک‌های پرطرفدار مدرن به شمار می‌آید. معمولاً افرادی که دارای احساس شاعرانگی در خود هستند، به سمت استفاده از سبک رمانتیک در طراحی دکوراسیون خانه خود گرایش پیدا می‌کنند. نکات جالب و کاربردی زیادی در ارتباط با استفاده از سبک رمانتیک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه وجود دارد. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

Use of romantic style in home interior design

سبک رمانتیک چیست؟

قدمت این سبک مربوط به عصرویکتوریا است. در عصر ویکتوریا، یک انقلاب بزرگ در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی به وجود آمد. طی بروز این انقلاب تمامی سبکهای قدیمی از بین رفتند و مردم به جای استفاده از آنها به استفاده از سبک‌های جدیدتر روی اوردند. سبک رمانتیک همان سبکی است که به جای نرم سبک‌های قدیمی روی کار آمد. استفاده ازسبک رمانتیک در طراحی داخلی خانه باعث می‌شود که شما علاوه بر اینکه از یک چیدمان مدرن استفاده کرده باشید، احساس نوستالژیک و حس قدیمی بودن را نیز فضای داخلی خانه نمایان کنید. ترکیب دو حس مدرنیته و نوستالژیک بسیار زیباست.

علت اینکه سبک رمانتیک طرفداران زیادی دارد چیست؟

 این سبک باعث بروز نوعی حرارت و گرما در فضای داخلی خانه می‌شود. به دلیل ایجاد گرمایی که این سبک می‌کند، افراد زیادی تمایل به به کار گیریان در فضای داخلی منزل خود دارند.

استفاده از گل درسبک رمانتیک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

یکی از ویژگی‌های بارز این سبک، استفاده از گل‌هاست. گل‌های مختلف نماد موضوعات متفاوتی هستند. همانطور که میدانید زمانی که به گل‌ها نگاه می‌کنیم، نوعی احساس طراوت و شادابی در ما تراوش می‌کند. این احساس بدست امدهٔ ناشی از دیدن گلها بسیاربی نظیر است.

Use of romantic style in home interior design

به لوازم دکوراسیون رمانتیک چهره‌ای قدیمی ببخشید

استفاده از هنر پتینه باعث می‌شود تا لوازم شما جلوه‌ای قدیمی پیدا کنند. این جلوهٔ قدیمی باعث ایجاد احساس نوستالژیک در افراد می‌شود. وجود این لوازم در دکوراسیون داخلی خانه باعث می‌شود تا شما احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

نکته:

ممکن است شما هم یکی از افرادی باشید که وجود لوازم قدیمی در فضای خانه‌تان باعث شود که احساس کهنگی نسبت به لوازم داخلی منزلتان به شما دست دهد. اما باید توجه داشته باشید که این لوازم می‌توانند با یاد آوری دوران قدیمی بسیار جالب به نظر بیایند.

رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون خانه معجزه می‌کنند

رنگ‌های مختلف باعث ایجاد احساسات مختلف در افراد می‌شوند. در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما می‌توانید با به کارگیری رنگ‌های مختلف در افرادی که برای بار اول به خانهٔ شما می ایند، ایجاد انگیزه کنید. رنگ‌هایی که نماد ارامش و عشق هستند، از فاکتورهایی هستند که بر سبک رمانتیک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بسیار تاثیر گذارند.

 

هرچیزی که باید درباره سبک دکوراسیون مدرن بدانیم
حتما بخوانید:

نکته:

توجه داشته باشید که افراد مختلف سلیقه‌های متفاوتی نسبت به استفاده از رنگها دارند، به همین دلیل ممکن است که رنگ‌های به کار رفته در یک منزل با خانه دیگر متفاوت است. اما رنگ‌های کاربردی برای طراحی رمانتیک صدفی، یاسی و صورتی هستند. استفاده از این رنگ‌ها در سبک رمانتیک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بسیار رایج است.

در سبک رمانتیک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه حتماً تأثیر نور را در نظر بگیرید

چیزی که در دکوراسیون رمانتیک کاملاً ممنوع است، استفاده ازنورپردازی های شدید است. شما در دکوراسیون رمانتیک به هیچ عنوان نباید از لوازم نوری زیاد استفاده کنید. نورپردازی‌های ملایم برای سبک رمانتیک انتخاب فوق العاده مناسبی هستند.

نکته:

 لامپ‌هایی که از نورکمتری برخوردارند، بسیار گزینه مناسبی برای این سبک از دکوراسیون داخلی هستند.

Use of romantic style in home interior design

استفاده از مبل‌هایی به سبک مبل‌های دوره ویکتوریا

امروزه مبل‌هایی در بازار وجود دارند که از سبک مبلهای دوره ویکتوریا الگو گرفته‌اند. ویژگی بارز این مبل‌ها ظرافت آنهاست. شما می‌توانید با به کارگیری این مبل‌ها در طراحی رمانتیک جلوه زیباتری را به فضای داخلی خانه خود ببخشید. مبل‌هایی که طرح گلهای صورتی و رز دارند، گزینه مناسبی برای این انتخاب هستند.

استفاده از شمع‌ها در دکوراسیون داخلی

شمع‌ها از حس شاعرانگی بالایی برخوردار هستند به همین دلیل از گزینه‌های مناسب برای استفاده در طراحی رمانتیک به شمار می‌آیند. اگر توجه کرده باشید، بسیاری از محافل ادبی ازشمع ها برای مزین کردن محیط استفاده می‌کنند.

نکته:

اگر تمایل دارید که شمعی که انتخاب کرده‌اید احساس شاعرانگی بیشتری را دارا باشد، از شمع‌هایی با رنگ کرم و سفید استفاده کنید.

میزان گرما و راحت بودن از دیگر عناصر مهم سبک رمانتیک

یکی از خصوصیات بارز دکوراسیون رمانتیک، فضای راحتی است که آن را ایجاد می‌کند. تلاش این سبک در راستای ایجاد فضایی صمیمی و گرم است. بنابراین، از به کار بردن هرگونه تزیینات یا تجملاتی که با این قضیه در تضاد باشد، اجتناب کنید.

 

آب نما های شیشه ای و استفاده از آن ها در طراحی ویلا در شمال کشور
حتما بخوانید:

ممنونیم که تا انتهای مقاله با سایت طراحی دکوراسیون همراه بودید و امیدواریم که مطالب ارائه شده مورد پسندتان واقع شده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا