نکات مهم در رابطه با خرید ویلاهای موجود در شمال کشور

امروزه بسیاری از افراد از داشتن نعمت خانه‌های ویلایی بزرگ و زیبا محروم هستند. و در شهرهایی زندگی می‌کنند که دارای آپارتمان‌های سر به فلک کشیده و برج‌های بسیار زیاد می‌باشد. از بهترین تصمیمات هر فرد در زندگی این است که به فکر خرید ویلاهای موجود در شمال کشور بیفتد. و سرمایه خود را جمع کرده و اقدام به خرید ویلا در این استان‌های خوش آب و هوا کند. در این صورت می‌تواند در تعطیلات آخر هفته و در روزهای تعطیل سال، به ویلای خود رفته و از طبیعت زیبا و بکر و دست‌نخورده شمال کشور، بهترین استفاده را ببرد. از این رو در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با خرید ویلاهای موجود در شمال کشور صحبت کنیم. از این رو خواهشمندیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 چرا خرید ویلاهای موجود در شمال کشور حائز اهمیت می‌باشد؟

شرایط اقلیمی در استان‌های شمال کشور، یکی از مهم‌ترین عوامل برای ساخت و ساز ویلا می‌باشد. آب و هوای مناسب، بارندگی‌های فصلی و شرایط بسیار خوب و خوشایند به خصوص برای افرادی که دچار بیماری‌های تنفسی هستند، می توانند از هر دارویی بهتر باشند. از این رو به افرادی که دارای بیماری‌های تنفسی و قلبی می‌باشند توصیه می‌کنیم به این دسته از ویلاها آمده و برای خود ویلایی خریداری کنند. تا برای مدت محدودی از تنشهای زندگی در شهرهای بزرگ فاصله گرفته و به آرامش دست یابند.

 موقعیت کشاورزی بسیار مناسب و وسیع می‌تواند دلیل دیگری برای ساخت و ساز ویلا در این مناطق باشد. افراد می‌توانند با خرید ویلا در استان‌های شمالی کشور به کشاورزی پرداخته و به کشت و کار برنج، باغ‌های مرکبات، مزارع چای و… بپردازد. این گزینه می‌تواند گزینه مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت شما انتخاب شود. همچنین می‌تواند سرمایه‌گذاری مناسبی در نظر گرفته شده و باعث سوددهی شما شوند.

وجود دریا از عوامل دیگر گسترش ساخت و ساز ویلا در این مناطق می‌باشد. ۹۰ درصد مشتریان معمولاً علاقه به خرید ویلا در زمینه‌های ساحلی دارند. و تمایل دارند در مناطقی نزدیک به دریا به سکونت و اقامت بپردازند.

خرید ویلاهای موجود در شمال کشور

فاکتورهای مهم برای خرید ویلاهای موجود در شمال کشور

  • ویلای ساحلی یا ویلای جنگلی؟

پیمانکاران فعال در زمینه ساخت و ساز ویلا تلاش می‌کنند در نقاط مختلف استان‌های شمالی اقدام به ساخت ویلا کنند. چرا که سلیقه افراد در این زمینه بسیار متفاوت می‌باشد. به عبارت دیگر ممکن است بعضی از افراد تمایل به خرید ویلاهای ساحلی داشته و در مقابل برخی دیگر به ویلاهای جنگلی علاقه مند باشند.

 به طور کلی در هر صورت، مشتریان باید قبل از خرید ویلاهای موجود در شمال کشور تمامی جوانب را در نظر بگیرند. تا در این صورت پس از مدت کوتاهی ازویلای خود دلزده و خسته نشده و بتوانند برای مدت زمان بسیار طولانی از داشتن چنین ویلایی لذت ببرند.

ویلاهای جنگلی معمولاً در مناطق کوهپایه‌ای و دامنه‌های کوه ساخته می‌شوند. و دارای فضای سبز و دلنشین می‌باشد. همچنین به دور از هرگونه سر و صدا بوده و بسیار آرامش بخش و لذت بخش می‌باشند. اما در کنار تمامی این مزیت‌ها، دسترسی سخت به مراکز مهم از جمله معایب این دسته از ویلاها در نظر گرفته می‌شود. از این رو بهتر است تمامی وسایل مورد استفاده خود را در ویلا قرار دهید. در این صورت به هنگام اقامت در ویلای جنگلی خود دچار دردسر و مشکل نخواهید شد.

خرید ویلاهای موجود در شمال کشور

  •  ویلای مستقل یا ویلای شهرکی؟

در استان‌های شمالی کشور، گروهی از ویلاها وجود دارند که به صورت متمرکز در قسمتی از مناطق خاص بنا شده‌اند. این دسته از ویلاها نزدیک به هم ساخته شده و فاصله آنها از مرکز شهر زیاد می‌باشد. این ویلاها به عنوان ویلاهای شهرکی شناخته می‌شوند. در مورد خرید ویلای شهرکی بهتر است به دو نکته اساسی و مهم توجه داشته باشید. اول اینکه آیا تمایل دارید در خارج از شهر اقامت داشته باشید یا خیر؟ و دوم اینکه آیا از نزدیک هم قرار گرفتن ویلاها و ایجاد محدودیت‌های شخصی رضایت کافی دارید یا نه؟

 در مقابل ویلاهای شهرکی ویلاهای مستقل وجود دارند. این دسته از ویلاها در نزدیک شهرها ساخت می‌شوند. همچنین در مقایسه با نمونه‌های شهرکی از امنیت کمتری برخوردارند. زیرا ویلاهای شهرکی از جمله ویلاهای موجود در شمال کشور، دارای نگهبان‌هایی در جلوی درب ورودی شهرک می‌باشند. اما امنیت ویلاهای مستقل و شخصی بر عهده خودتان می‌باشد.

 

  • طراحی ساختمان ویلا و اندازه آن

 ساخت و ساز ویلاهای موجود در شمال کشور از طراحی‌های مختلف برخوردار می‌باشد. از جمله این طراحی‌ها می‌توان به فلت، دوبلکس و یا تریبلکس بودن ویلا اشاره کرد. در انتخاب نوع ویلا بهتر است به شرایط خانواده و تعداد جمعیت خانواده خود توجه داشته باشید. به عنوان مثال برای خانواده‌های کم جمعیت بهتر است به سراغ ویلاهای فلت بروید. ویلاهای فلت همچنین برای خانواده‌هایی که دارای افراد معلول و ناتوان می‌باشند گزینه مناسب و بهتری خواهد بود. برای خانواده‌های پرجمعیت بهتر است به ویلاهای دوبلکس یا تریبلکس مراجعه کنید. چرا که این دسته از ویلاها از فضای بیشتری برخوردار می‌باشند.

خرید ویلاهای موجود در شمال کشور

  •  روشنایی و نورپردازی ویلا

از جمله مهم‌ترین مواردی که باید به هنگام خرید ویلاهای موجود در استان‌های شمال کشور توجه شود میزان بهره مندی محیط داخلی از نور طبیعی می‌باشد. به طور کلی هرچه ویلایی روشن‌تر و پر نور تر باشد از نظر روانی آرامش بیشتر و بهتری را به همراه خواهد داشت. و محیط مناسب‌تری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

عوامل موثر بر قیمت ویلا های موجود در شمال کشور
حتما بخوانید:

نکات مهم در زمینه خرید ویلاهای موجود در استان‌های شمال کشور

  •  هنگامی که به دنبال خرید ویلاهای موجود در  شمال کشور هستید؛ باید توجه داشته باشید تا ویلای غیرقانونی به شما فروخته نشود. برای جلوگیری از این موضوع بهتر است به این نکات اشاره شده در زیر توجه داشته باشید.
  • مجوزهای رسمی برای ساخت و ساز ویلا را بررسی کنید. لازم است قبل از شروع پیمانکاری، تایید مهندسان ناظر و مجوزهای لازم را کسب کنید. در غیر اینصورت احداث ویلای شما غیرقانونی خواهد بود.
  •  به هنگام خرید ویلاهای موجود در شمال کشور حتماً موقعیت جغرافیایی را مد نظر قرار دهید. ویلاهایی که در حریم رودخانه، دامنه کوه و… بنا شده‌اند در مناطق خطرناک می‌باشند. از این رو باید به این نکته توجه داشته باشید. این مسئله برای خانواده‌هایی که دارای بچه‌های کم سن و سال هستند از اهمیت بیشتری برخوردار است.
  •  با وجود آنکه نزدیکی ویلا به شهر، از نظر دسترسی به امکانات و مراکز خدماتی و رفاهی بسیار مناسب‌تر می‌باشد اما فراموش نکنید که هدف شما از خرید ویلاهای موجود در استان‌های شمال کشور این است که برای مدت محدودی به استراحت بپردازید. و به آرامش دست یابید. در نتیجه محیطی را که انتخاب می‌کنید باید به دور از هرگونه سر و صدا باشد. از این رو گزینه مناسب برای ساخت و ساز ویلا حومه شهرها می‌باشد.

 

انواع خانه نقلی در شمال کشور و مزایای خرید آن
حتما بخوانید:

 ممنون از اینکه تا انتهای مقاله همراه وب سایت طراحی دکوراسیون داخلی بودید. امیدوارم از مطالب گفته شده لذت برده باشید و مطالب برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به مقالات مرتبط از طریق لینک‌های زیر اطلاعات بسیار مفید و جالبی به دست آورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا